אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משבר הקורונה: הודו הודיעה על חבילת תמריצים של 266 מיליארד ד' צילום: אם סי טי

משבר הקורונה: הודו הודיעה על חבילת תמריצים של 266 מיליארד ד'

רה"מ נרנדרה מודי: תוכנית התמריצים מקבילה ל-10% מהתמ"ג במדינה. החבילה תתמקד בתחומי הקרקעות, העבודה, התעשייה ומעמד הביניים

13.05.2020, 11:21 | שירות כלכליסט

ראש ממשלת הודו נרנדרה מודי חשף אתמול (ג') חבילת תמריצים בגובה 20 טריליון רופי (266 מיליארד דולר) לתמיכה בכלכלה, שנפגעה כתוצאה מהסגר במדינה הנמשך כבר מספר שבועות. על פי הנאום שנשא מודי, החבילה, שכוללת צעדים פיסקאליים ומוניטאריים, מקבילה ל-10% מהתמ"ג של המדינה ונועדה לסייע בעיקר לעסקים קטנים ובינוניים.

קראו עוד בכלכליסט

בהודו תועדו כבר מעל ל-70 אלף חולים מתוך האוכלוסיה המונה 1.3 מיליארד דולר, והיא צפויה בקרוב לעקוף את מספר החולים בסין - מוקד התפרצות הקורונה. מודי הכריז גם על הארכת ההגבלות עד מעבר ל-17 במאי והחמרתן.

מודי הבטיח לספק פרטים נוספים על החבילה החדשה וכן להשיק רפורמות בשוק העבודה כבר בימים הקרובים. "החבילה החדשה תתמקד בתחומי הקרקעות, העבודה, הנזילות והחוק. היא תטפל בחברות קטנות ובינוניות, יזמים פרטיים, מעמד הביניים, תעשיות ועוד".

ראש ממשלת הודו נרנדרה מודי, צילום: אם סי טי ראש ממשלת הודו נרנדרה מודי | צילום: אם סי טי ראש ממשלת הודו נרנדרה מודי, צילום: אם סי טי

במרץ הודיעה הממשלה ההודית כי תזרים לכלכלה 1.7 טריליון דולר (2.6 מיליארד דולר) על מנת לסייע לשכבות החלשות. אולם, מהלך זה ספג ביקורת בטענה כי אינו מספיק. "ההודעה נראית חיובית. החבילה תכלול 6.5 טריליון רופי בצעדים שהבטיח הבנק המרכזי כך שמדובר ב-13.5 טריליון רופי נוספים", הגיב על ההודעה האנליסט סנדיפ סאבהארוול. "צריך עוד לבדוק את כל הפרטים, אך המספר צפוי להלהיב את השווקים לפחות בטווח הקרוב".

הודו, צילום: איי אף פי הודו | צילום: איי אף פי הודו, צילום: איי אף פי

מודי ציין עוד כי הרפורמות נועדו להפוך את הודו לתחרותית יותר ולשחקנית מרכזית בשרשראות האספקה העולמיות, זאת מתוך הנחה שחברות יחפשו לעבור מסין. הטענה העיקרית היא כי משקיעים פוטנציאלים מעדיפים לרוב מדינות כמו וייטנאם, תאילנד או בנגלדש, מכיוון שבהודו לוקח זמן רב יותר לקבל את האישור לרכישת קרקעות לבניית מפעלים, וחוקי העבודה במדינה נוקשים יותר. "הרפורמות המתוכננות יקדמו עסקים, ימשכו השקעות ויגרמו לייצור בהודו", הדגיש מודי.

"התגובה של הודו עד כה הייתה מתונה למדי יחסית למדינות אחרות ולכן התוספת הזו מבורכת והיא תואמת לצו השעה", סיכם מדהאבי ארורה, הכלכלן הראשי בחברת Edelweiss FX and Rates.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות