אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תוכנית של רשות החדשנות תחבר בין חברות ישראליות לבתי החולים המובילים בעולם צילום: לע"מ

תוכנית של רשות החדשנות תחבר בין חברות ישראליות לבתי החולים המובילים בעולם

מטרת היוזמה היא עידוד שיתופי פעולה חוצה יבשות, האצת זמינותם של חידושים רפואיים לקהל הרחב, הנגשת טכנולוגיות הבריאות בישראל לשוק הבינלאומי וקידום פיתוח תגליות חדשות לרווחת החולים ברחבי העולם

13.05.2020, 15:03 | הגר רבט
רשות החדשנות הוציאה היום (ד') קול קורא בו היא מזמינה חברות מתחום הבריאות הדיגיטלית לתוכנית שותפים עם כמה מבתי החולים המובילים בעולם, ומאפשרת להן קבלת מימון בהיקף של עד 50% מתקציב המו״פ המאושר של הפרוייקט. הרשות מזמינה חברות ישראליות להגיש בקשות לביצוע פרוייקטי פיילוט, בחינה, התאמה ואופטמיזציה לטכנולוגיות, שירותי ומוצרי בריאות בסביבה קלינית בבתי החולים Charité – Universitätsmedizin שבגרמניה; ובתי החולים Hartford HealthCare, Mayo Clinic ו-Thomas Jefferson University שבארה"ב.

קראו עוד בכלכליסט

מטרת היוזמה, נמסר מהרשות, היא עידוד שיתופי פעולה חוצה יבשות, האצת זמינותם של חידושים רפואיים לקהל הרחב, הנגשת טכנולוגיות הבריאות בישראל לשוק הבינלאומי וקידום פיתוח תגליות חדשות לרווחת החולים ברחבי העולם. החברות שיבחרו במסגרת הקול הקורא, יקבלו מרשות החדשנות מענק לביצוע הפרויקט בגובה של עד 50% מתקציב המו"פ המאושר, זאת בנוסף לגישה למשאבים והידע של בית החולים השותף בטיפול קליני, מחקרים קליניים ובפעילות מו"פ. בתשובה לשאלת כלכליסט נמסר מהרשות גם גי לא הוגדרה תקרה לגובה המימון, וכי התקציב תלוי בכמות הפניות שיתקבלו, אך הם צופים כי יעמוד על 8-10 מיליון שקל השנה.

אבי לובטון מנהל המערך הבינלאומי ברשות החדשנות, צילום: לע"מ אבי לובטון מנהל המערך הבינלאומי ברשות החדשנות | צילום: לע"מ אבי לובטון מנהל המערך הבינלאומי ברשות החדשנות, צילום: לע"מ

אבי לובטון, מנהל המערך הבינלאומי ברשות החדשנות מסר: "בתקופה שהעיסוק בבריאות נמצא בראש סדר העדיפויות העולמי, מקבלת תעשיית הבריאות הישראלית עידוד וחיזוק משמעותי נוסף מארבעה מרכזים רפואיים מהמובילים בעולם שמביעים אמון ביכולות של החברות בישראל ומעוניינים בפיתוח, אימוץ ושילוב של טכנולוגיות ישראליות למיקודים רפואיים שונים. אנו גאים לאפשר לחברות הישראליות גישה ישירה למספר גופי בריאות בינלאומיים בסדר גודל כזה לפעילות משותפת על בסיס תהליך מוסכם״.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות