אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יד שנייה מקורט קוביין: הגיטרה מהופעת האנפלאגד של נירוונה עומדת למכירה צילום: גטי

יד שנייה מקורט קוביין: הגיטרה מהופעת האנפלאגד של נירוונה עומדת למכירה

לפי ההערכות הגיטרה מסוג Martin D-18E מ-1959, ששימשה את הזמר בהופעה של הלהקה ששודרה ב-MTV בנובמבר 1993 - חמישה חודשים לפני מותו - תימכר ביותר ממיליון דולר. המכירה הפומבית תיערך על ידי בית המכירות ג'וליאן בבוורלי הילס, בצורה מקוונת. "זו גיטרה היסטורית, איתה שינה קוביין את תעשיית המוזיקה ואת תרבות הפופ"

13.05.2020, 16:11 | שירות כלכליסט

הגיטרה עליה ניגן קורט קוביין בהופעת האנפלאגד הידועה של נירוונה מוצעת למכירה, כשההערכה היא שתימכר ביותר ממיליון דולר.

הגיטרה מסוג Martin D-18E מ-1959 שימשה את הזמר בהופעה של הלהקה ששודרה ב-MTV והתקיימה בנובמבר 1993 – חמישה חודשים לפני מותו של קוביין בגיל 27.

הופעת האנפלאגד של נירוונה נחשבת לאחת הידועות שלה, והאלבום הנלווה זכה לביקורות טובות במיוחד.

קראו עוד בכלכליסט

הגיטרה של קורט קוביין מהופעת האנפלאגד. חלק משינוי של תעשיית המוזיקה, גיטרה  1959 Martin D-18E קורט קוביין נירוונה אנפלאגד מכירה פומבית הגיטרה של קורט קוביין מהופעת האנפלאגד. חלק משינוי של תעשיית המוזיקה | גיטרה 1959 Martin D-18E קורט קוביין נירוונה אנפלאגד מכירה פומבית הגיטרה של קורט קוביין מהופעת האנפלאגד. חלק משינוי של תעשיית המוזיקה, גיטרה  1959 Martin D-18E קורט קוביין נירוונה אנפלאגד מכירה פומבית

המכירה הפומבית תיערך על ידי בית המכירות הפומביות ג'וליאן בבוורלי הילס, בחודש יוני ובצורה מקוונת. "אנחנו גאים להציע את הגיטרה ההיסטורית הזו של קורט קוביין, ששינה את תעשיית המוזיקה ואת תרבות הפופ בזכות ההופעה המיתית שלו עם נירוונה בהופעה של MTV", הצהיר דארן ג'וליאן, נשיא ומנכ"ל בית המכירות.

"הגיטרה החשובה הזו הרוויחה בצדק את מקומה בספרי ההיסטוריה של הרוק אנד רול ככלי שעליו ניגן אחד המוזיקאים המשפיעים ביותר ברוק באחת ההופעות החיות הטובות והזכירות ביותר בכל הזמנים", אמר. 

קוביין והגיטרה בהופעה ההיסטורית, צילום: גטי קוביין והגיטרה בהופעה ההיסטורית | צילום: גטי קוביין והגיטרה בהופעה ההיסטורית, צילום: גטי

הגיטרה מוצעת למכירה ביחד עם תיק הנשיאה שהוא קישט עם תמונה של האלבום Feel The Darkness מ-1990 של להקת Poison Idea. לידית מודבקות תוויות של מזוודות, וכן מדבקה של חברת התעופה אלסקה איירליינס. כיס האחסון כולל חפיסה חצי משומשת של מיתרים.

המכירה הפומבית תכלול גם חפצים אחרים הקשורים לנירוונה, כולל גיטרת Fender Stratocaster עליה ניגן קוביין במסע הופעות זמן קצר לפני מותו, והחולצה הכסופה שלבש בקליפ לשיר Heart-Shaped Box.

בשנה שעברה הקרדיגן שלבש קוביין בהופעת האנפלגד נמכרה במחיר שיא של 334 אלף דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות