אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"אל תשכח שאתה פגיע": היועמ"ש התלונן על איומים

"אל תשכח שאתה פגיע": היועמ"ש התלונן על איומים

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט מסר עדות בפני חוקרי המשטרה וסיפר שהוטרד וספג איומים ביממה האחרונה "בעיקר באמצעות הודעות בטלפון, כנראה באופן מאורגן". בעדותו סיפר היועץ שקיבל עשרות הודעות ממספרים שונים ובהן נכתב, בין היתר: "הלוואי שתמות" ו"אתה עבריין ומושחת"

13.05.2020, 18:32 | ynet

היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, מסר הערב (יום ד') עדות בפני חוקרי משטרה בגין איומים והטרדות. בהודעה של משרד המשפטים נמסר כי היועמ"ש הוטרד וקיבל איומים ביממה האחרונה "בעיקר באמצעות הודעות במכשיר הטלפון".

לפי עדותו של מנדלבליט, בעשרות הודעות שקיבל ממספרים שונים נכתב: "הלוואי שתמות", "אתה מנוול", "אתה מושחת", "אל תשכח שאתה פגיע" ו"אתה עבריין". בנוסף, נשלחו אל היועמ"ש תמונות שלו במדי אסיר. 

היועמ"ש אביחי מנדלבליט , צילום: דנה קופל היועמ"ש אביחי מנדלבליט | צילום: דנה קופל היועמ"ש אביחי מנדלבליט , צילום: דנה קופל

בהודעת משרד המשפטים נכתב כי "הטרדות ואיומים אלה, שנעשו ככל הנראה באופן מאורגן, נמשכו במשך כל שעות הלילה והבוקר. ההטרדות כוללות איומים, הודעות נאצה ודברי הסתה". תלונה הוגשה למשטרה.

בארגון הפרקליטים אמרו כי "מדובר בחציית כל הקווים האדומים. נדרשת עוד הערב אמירה ערכית חד-משמעית של ראש הממשלה ושר המשפטים". 

יו"ר ארגון הפרקליטים, עו"ד אורית קורין, הוסיפה כי "אני מצפה מנבחרי הציבור להשמיע את קולם הברור בנושא לפני שחלילה יישפך כאן דם. במקביל, אני קוראת לגורמים האמונים על כך, לבחון את עיבוי אמצעי האבטחה סביב היועמ"ש". לדבריה, "ארגון הפרקליטים יפעל בכל האמצעים העומדים לרשותו בכדי להגן על חייהם של שומרי הסף אשר מאוימים אך ורק בשל מחויבותם לשמירה על קיום החוק ועל הדמוקרטיה בישראל".

בסוף השבוע האחרון העריכו בצמרת הפרקליטות כי תומכי ראש הממשלה בנימין נתניהו יחריפו את המתקפות על היועמ"ש ככל שיתקרב מועד משפטו של ראש הממשלה - בעיקר באמצעות הרשתות החברתיות. "מקורבי נתניהו ינסו להפוך את היועמ"ש ממאשים לנאשם", אמר גורם בכיר בפרקליטות.

"מטרת ראש הממשלה היא להגיע למשפט כאשר מצמידים 'אות קלון' למנדלבליט, כאילו הוא עצמו עבריין, שכפרקליט צבאי ראשי בזמן פרשת הרפז פעל למען הרמטכ"ל דאז גבי אשכנזי. על פי הנרטיב הזה, מנדלבליט יוצג כמי שאינו ראוי להנהיג את התביעה נגד נתניהו", הוסיף הגורם בפרקליטות.

בתחילת השבוע שעבר הופץ נגד מנדלבליט סרטון מסית ברשתות החברתיות, אשר זכה לשיתופים בעיקר של פעילי ימין שמתנגדים להליכים המשפטיים נגד נתניהו. בסרטון, שבו מופיעים גם בכירים לשעבר במשטרה, עיתונאים ומשפטנים מוכרים, הובלטה תמונתו של מנדלבליט, ולצדה נכתב "הוא לא יברח מהאמת, היא שתקבור אותו עמוק באדמה", וכן "הפושע החליט לקבור את הצדק".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות