אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המגפה פגעה באספקת הבמבוק: גן החיות הקנדי יחזיר 2 פנדות לסין צילום: גטי

המגפה פגעה באספקת הבמבוק: גן החיות הקנדי יחזיר 2 פנדות לסין

המגיפה שפגעה בקווי האספקה מסין לגן החיות בקלגרי עיכבה משלוחי במבוק, והחשש בקנדה הוא מגל נוסף של קורונה שיעצור לחלוטין את האספקה. הפנדות ניזונות מ-40 קילו במבוק ליום, ולגן החיות לא נותרה ברירה: "זו החלטה קשה אבל הבריאות של החיות שאנו אוהבים נמצאת בעדיפות ראשונה"

13.05.2020, 18:57 | שירות כלכליסט

גן החיות בקלגרי שבקנדה שולח שני דובי פנדה ענקיים לסין, בשל מחסור בבמבוק (חזרן) – המאכל הכמעט בלעדי של הפנדות.

גן החיות מטיס באופן סדיר את אספקת הבמבוק שלו מסין, על מנת להזין את החיות, אך מגיפת הקורונה והצמצום החד בטיסות בין שתי המדינות הובילו לעיכובים חוזרים באספקה. הגן ניסה לאתר מקורות חדשים על מנת לשמר את התזונה הנדרשת לדובים, אך גם סביב קווי האספקה החלופיים התעוררו קשיים לוגיסטיים.  
דובי הפנדה דה מאו ואר שון מגיעים לטורונטו ב-20, צילום: גטי דובי הפנדה דה מאו ואר שון מגיעים לטורונטו ב-20 | צילום: גטי דובי הפנדה דה מאו ואר שון מגיעים לטורונטו ב-20, צילום: גטי

שני הדובים, 'אר שון' ו-'דה מאו', הועברו מסין לקנדה במסגרת הסכם שיתוף פעולה ולתקופה של 10 שנים. השניים היו אמורים לשהות בגן בקלגרי עד לשנת 2023 אך עתה, כאמור, הוחלט להקדים את החזרתם. החשש העיקרי שעומד מחורי החלטה הוא חשש בגן החיות הקנדי מעצירה פתאומית מוחלטת של קווי האספקה, אם יגיע גל נוסף של המגיפה.

דובי פנדה גדלים ושוכנים במרכז סין. דב אחד אוכל חזרן בכמות של כמעט 40 קילו ליום, ומכיוון שחלק קטן יחסית מהכמות נספג בגוף הדוב, הוא מקדיש שעות רבות במהלך היממה לאכילה.

"אנו מאמינים שהמקום הטוב ביותר והבטוח ביותר עבור אר שון ודה מאו בימים מאתגרים אלה הוא המקום בו יש גישה קלה לבמבוק. זו היתה החלטה קשה אך הבריאות והרווחה של החיות שאנו אוהבים תמיד נמצאים בעדיפות ראשונה", אמר מנהל גן החיות הקנדי, ד"ר קלמנט לאנת'יאר (Clément Lanthier).

האתר בקלגרי הוא גן החיות הפופולארי ביותר בקנדה, עם כמות המבקרים הגדולה ביותר במדינה מדי שנה. אנשי הגן וגורמים מפקחים באתרי הפנדות בסין עובדים מזה כמה שבועות על פרויקט ההעברה של הפנדות, והוא אמור לצאת לפועל ככל הנראה בשבועיים הקרובים.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות