אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נתניהו, עצור את הטירוף המשתולל - גנה את האיומים על מנדלבליט צילום: יאיר שגיא, עמית שאבי

דעה

נתניהו, עצור את הטירוף המשתולל - גנה את האיומים על מנדלבליט

ראש הממשלה, שיודע להפקיע את הפריים-טיים הטלוויזיוני לצרכיו, היה חייב לעשות זאת הערב - ולגנות, להתנער, ולהתריע מפני האיומים על היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט. אם חלילה יירצח כאן פרקליט או יועץ, הדם הזה יהיה על ידיו של מי שלא מילא את חובתו לעצור את הסכנה - והראשון שצריך לעשות זאת הוא נתניהו

13.05.2020, 22:01 | משה גורלי

בנימין נתניהו, שיודע להפקיע את הפריים-טיים הטלוויזיוני לצרכיו, היה חייב לעשות זאת הערב (ד'). לא להדגים איך מתעטשים למרפק, אלא לגנות, להתנער, ולהתריע מפני האיומים על היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט. האיומים האלה מזעזעים, מבחילים ומי יודע – חס וחלילה – אולי גם רציניים. נתניהו חייב היה למהר ולהודיע שהדברים אינם על דעתו, אינם בהשראתו, והם מנוגדים לערכים שהוא מאמין בהם ומחוייב אליהם כראש הממשלה. וגם, לחסוך מאתנו את ההשוואה עם האיומים על בנו יאיר. זה ממש לא אותו הדבר. 

ראש הממשלה בנימין נתניהו והיועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, צילום: יאיר שגיא, עמית שאבי ראש הממשלה בנימין נתניהו והיועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט | צילום: יאיר שגיא, עמית שאבי ראש הממשלה בנימין נתניהו והיועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, צילום: יאיר שגיא, עמית שאבי

פעם הוא היה שם, בהפגנות בכיכר ציון שם הוצג רבין במדי איש גסטפו עם כאפייה על ראשו - שזה בשפה שלנו הצמדת מטרה אל גבו. הוא ראה את האיומים בהפגנות עם סמל המכונית וארון הקבורה. הוא שמע את שיח השטנה שהולך ומקצין עד שפגש את המתנקש הבודד, את ה'דין רודף', את ההוצאה להורג בכיכר מלכי ישראל.

האיומים על היועץ המשפטי לממשלה תפסו תאוצה לממדים כאלה שאילצו את היועץ מנדלבליט להגיש תלונה למשטרה. והם התעצמו לממדים שמחייבים את ראש הממשלה לצאת, ובכל האמצעים, ולהתייצב לא רק אל מול הסכנה ליועץ, אלא מול הסכנה למשפט ולדמוקרטיה שהפכו באחת מאיומים מוסדיים לפרסונליים. אם חלילה יירצח כאן פרקליט או יועץ, מחר גם חייהם של שופטי נתניהו יהיו בסכנה. ואז ישראל תיפרד סופית משלטון החוק. היא תרצח אותו.

והדם הזה יהיה על ידיו של מי שלא מילא את חובתו לעצור את הסכנה. והראשון שחובתו לעשות זאת הוא ראש הממשלה בנימין נתניהו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות