אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מספר המתים מקורונה בעולם חצה את ה-300 אלף צילום: איי אף פי

דיווח שוטף

מספר המתים מקורונה בעולם חצה את ה-300 אלף

לפי אוניברסיטת ג'ונס הופקינס מעל 4.4 מיליון בני אדם בעולם נדבקו בנגיף; בארה"ב: כ-1,800 מתו ביממה האחרונה, 22 אלף אובחנו כחולים; שר האוצר האמריקאי: "נפתח את כלכלת ארה"ב לאט, אבל לא נחכה יותר מדי"; יותר מ-900 אובחנו כחולים בגרמניה ביממה האחרונה, 89 מתו; שיא חולי קורונה ביממה בברזיל: יותר מ-11 אלף אובחנו, כ-750 מתו; טראמפ נגד מומחה הקורונה של הבית הלבן: "דבריו על פתיחת בתי הספר לא מקובלים"

14.05.2020, 21:19 | כלכליסט ו-ynet

נגיף הקורונה - תמונת מצב בארץ ובעולם

חולים בדרום אמריקה:

21:11 - מספר המתים מקורונה בעולם חצה את ה-300 אלף

עוד ציון דרך עגום במגפת הקורונה: יותר מ-300 אלף אנשים ברחבי העולם מתו מהנגיף, כך עולה היום (ה') מנתוני אוניבריטת ג'ונס הופקינס שבמרילנד. עוד עולה מהנתונים כי ברחבי העולם נרשמו כבר מעל 4.4 מיליון מקרי הידבקות בנגיף. עם זאת, בהתחשב בדרכים המגוונות שבהן עוקבות מדינות אחר הנתונים ומדווחות עליהם, יכול להיות שמספר המקרים אף גבוה יותר. כך מדווח הערב CNN.

הנתונים מתפרסמים במקביל לאזהרת ארגון הבריאות העולמי (WHO) לפיה הנגיף לא ייעלם לעולם. בינתיים, מדינות שנראה כאילו התגברו על הנגיף, כמו סין ודרום קוריאה, מגלות שהחזרה לנורמליות ולשגרה היא ארוכה ולא ודאית. המדינה שסובלת בצורה הקשה ביותר מהנגיף היא ארה"ב, שם נרשמו כבר יותר מ-86 אלף מקרי מוות ויותר מ-1.4 מיליון נדבקים.  

12:36 - טראמפ נגד מומחה הקורונה של הבית הלבן: "דבריו על פתיחת בתי הספר לא מקובלים"

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ דחה את אזהרתו של המומחה הבכיר למלחמה בקורונה בבית הלבן, ד"ר אנתוני פאוצ'י, בנוגע לפתיחת הכלכלה ובתי הספר. טראמפ טען כי דבריו של פאוצ'י שלשום בסנאט לפיהם פתיחת הכלכלה ובתי הספר עלולה להחריף את התפרצות המחלה, "אינם תשובה מקובלת".

 

בתדרוך לעיתונאים הודה הנשיא כי "הופתע" מעדותו של פאוצ'י בפני ועדת הבריאות, החינוך, העבודה והפנסיה של הסנאט. עם זאת, טראמפ לא ציין איזו תשובה ספציפית של פאוצ'י אינה מקובלת עליו , אך קרוב לוודאי שהתכוון לדבריו בנושא פתיחה מחדש של בתי הספר המתוכננת לסתיו. 

טראמפ ופאוצ טראמפ ופאוצ'י | צילום: רויטרס טראמפ ופאוצ

 

עם זאת, טראמפ לא ציין איזו תשובה ספציפית של פאוצ'י אינה מקובלת עליו , אך קרוב לוודאי שהתכוון לדבריו בנושא פתיחה מחדש של בתי הספר המתוכננת לסתיו.

 

פאוצ'י, מנהל המכון הלאומי לאלרגיות ומחלות זיהומיות וחבר בצוות המשימה המיוחד של הבית הלבן ללחימה בקורונה, אמר בשימוע כי הוא בספק שחיסון יעיל נגד המחלה יהיה זמין עד הסתיו, אז מתוכננים בתי הספר להיפתח מחדש. "במקרה הזה, הרעיון שתהיה תרופה זמינה או חיסון שיעזרו להתמודד עם החזרה של התלמידים לבתי הספר הוא מעט מופרך", אמר.

 

לאחר מכן הוסיף: "עלינו לעקוב צעד אחר צעד ככל שנתקרב לסתיו ולפתיחה המתוכננת של בתי הספר כדי לראות היכן בדיוק נהיה מבחינת הדינמיקה של ההתפרצות". פאוצ'י אף המשיך והזהיר כי פתיחת הכלכלה מוקדם מדי עלולה להוביל ליותר "סבל ומוות", וכי פתיחה מואצת בשלב מוקדם מדי "כמעט בוודאות תחזיר אותנו אחורה במקום לקדם אותנו".

 

טראמפ מצידו מעודד את המדינות שבהן החלו בהקלה על המגבלות. בתשובה לשאלה האם הוא מסכים עם החששות של פאוצ'י, ענה טראמפ: "תראו, הוא רוצה לשחק בכל הצדדים של המשוואה. למען האמת, הופתעתי מהתשובה שלו. מבחינתי זו לא תשובה מתקבלת, במיוחד כשזה נוגע לבתי ספר".

 

 

11:15 - רוסיה: מספר הנדבקים בקורונה חצה את רף ה-250 אלף

 

הרשויות ברוסיה הודיעו כי ביממה החולפת אובחנו במדינה 9,974 חולי קורונה חדשים. מדובר במספר המאובחנים החדשים הנמוך ביותר מאז 2 במאי. מספר הנדבקים הכולל ברוסיה עומד כבר על 252,245. הרשויות במדינה מסרו עוד כי 93 חולי קורונה מתו במהלך היממה האחרונה, מה שמביא את מספר המתים ל-2,305. אתמול עמד מספר המתים ברוסיה על 2,212.

לוויה של חולה קורונה ברוסיה, צילום: AP לוויה של חולה קורונה ברוסיה | צילום: AP לוויה של חולה קורונה ברוסיה, צילום: AP

10:45 - הקורונה הוגדרה מגפה עולמית, אבל פגעה בעיקר ב-10 מדינות

72% מהחולים המאומתים ו-80% מהמתים מנגיף הקורונה שהוגדר כמגפה עולמית מגיעים מ-10 מדינות בלבד: ארה"ב, ספרד, איטליה, בריטניה, צרפת, גרמניה, רוסיה, טורקיה, ברזיל ואיראן. כל אחת מעשר המדינות הללו חצתה את רף 100,000 הנדבקים, כאשר בראש הרשימה, הרחק מעל כולם, מדורגת ארה"ב עם 1,430,384 נדבקים ו-85,197 מתים. פער של למעלה ממיליון נדבקים מפריד בינה לספרד, המדורגת שנייה עם 271,095 נדבקים (נכון ל-14.5). ברשימת 10 המדינות המובילות במספר הנדבקים ישנן שש מדינות שמוגדרות על ידי קרן המטבע הבינלאומית ככלכלות החזקות בעולם במונחים של תמ"ג.

המדינות הן: ארה"ב (21.4 טריליון דולר), גרמניה (3.86 טריליון דולר), בריטניה (2.7 טריליון דולר), צרפת (2.7 טריליון דולר), איטליה (1.9 טריליון דולר) וברזיל (1.8 טריליון דולר). שתי מדינות נוספות שנמצאות בעשיריה המובילה במספר הנדבקים - רוסיה וספרד – מדורגות 11 ו-13 בדירוג הכלכלות החזקות עם 1.6 טריליון דולר ו-1.3 טריליון דולר, בהתאמה.

07:00 - הקורונה בארה"ב: כ-1,800 מתו ביממה האחרונה, 22 אלף אובחנו כחולים

לפי נתוני אוניברסיטת ג'ונס הופקינס ביממה האחרונה מתו 1,813 חולי קורונה בארצות הברית, זאת בהשוואה ל-1,894 מתים ביממה הקודמת. כמו כן, יותר מ-22 אלף בני אדם אובחנו כחולים מאתמול. עד כה התגלו קרוב ל-1.4 מיליון נשאי קורונה בארצות הברית, מתוכם מתו יותר מ-84 אלף.

 

06:45 - שר האוצר האמריקני: "נפתח את כלכלת ארה"ב לאט, אבל לא נחכה יותר מדי"

שר האוצר האמריקני סטיב מנושין אמר כי כלכלת ארצות הברית תיפתח לאט ואולם לדבריו, "יש סיכון שאם נחכה יותר מדי, זה יהרוס את הכלכלה האמריקנית וממה שיווצר, גם את הבריאות". את הדברים אמר בריאיון לרשת פוקס ניוז.

שר האוצר האמריקאי סטיבן מנושין , צילום: אי פי איי שר האוצר האמריקאי סטיבן מנושין | צילום: אי פי איי שר האוצר האמריקאי סטיבן מנושין , צילום: אי פי איי

 

06:43 - הקורונה בגרמניה: יותר מ-900 אובחנו כחולים ביממה האחרונה, 89 מתו

הרשויות בגרמניה עדכנו כי ביממה האחרונה אובחנו כחולי קורונה 933 בני אדם ומתו 89. אתמול נוספו 101 קורבנות במדינה ונדבקו כ-800. עד כה מתו בגרמניה 7,723 חולי קורונה.

 

05:30 - סין: שלושה אובחנו כחולי קורונה ביממה האחרונה

הרשויות בסין דיווחו כי ביממה האחרונה אובחנו עוד שלושה חולים בקורונה, זאת לעומת שבעה חולים שהתגלו אתמול. עד כה נדבקו במדינה, שבה התפרצה המגפה, 82,929 בני אדם מתוכם מתו 4,633.

 

נשיא ברזיל ז נשיא ברזיל ז'איר בולסונרו לצד שר הבריאות שלו | צילום: אי פי איי נשיא ברזיל ז

 

05:15 - שיא חולי קורונה ביממה בברזיל: יותר מ-11 אלף אובחנו, כ-750 מתו

משרד הבריאות בברזיל עדכן כי ביממה האחרונה אובחנו עוד 11,385 חולי קורונה במדינה, הנתון הגבוה ביותר מפרוץ המגפה. כמו כן, למניין הקורבנות נוספו עוד 749 בני אדם. לצורך השוואה, אתמול אובחנו כ-9,000 חולים חדשים. עד כה התגלו כ-189 אלף נשאי קורונה במדינה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות