אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מסתמן: מערכת החינוך תופעל מיום ראשון באופן מלא ברוב היישובים צילום: אלכס קולומויסקי

מסתמן: מערכת החינוך תופעל מיום ראשון באופן מלא ברוב היישובים

בפגישה בהשתתפות נציגי משרד החינוך, הבריאות והאוצר הוחלט על הפעלה מלאה של מערכת החינוך ביישובים בהם התחלואה נמוכה; עם זאת ככל הנראה במשרד הבריאות תומכים רק בהחזרה מלאה של גני הילדים ולא של מערכת החינוך כולה. ההכרעה צפויה בממשלה

14.05.2020, 10:34 | שחר אילן

מערכת החינוך תופעל באופן מלא החל מיום ראשון ברוב היישובים, כלומר ללא חלוקה לקבוצות - כך סוכם בפגישה שהתקיימה הבוקר (ה') בין מנכ"ל משרד ראש הממשלה רונן פרץ, מנכ"ל משרד החינוך שמואל אבואב ומנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב. בפגישה נכחו גם הממונה על התקציבים באוצר שאול מרידור ומנכ"ל מרכז השלטון המקומי חיים ביבס.

עם זאת ככל הנראה במשרד הבריאות תומכים רק בהחזרה מלאה של גני הילדים ולא של מערכת החינוך כולה. ההכרעה צפויה בממשלה.

קראו עוד בכלכליסט

בית ספר בת"א, צילום: עיריית תל אביב-יפו בית ספר בת"א | צילום: עיריית תל אביב-יפו בית ספר בת"א, צילום: עיריית תל אביב-יפו

רשויות שהוגדרו "אדומות" בשל תחלואה גבוהה, ובהן בית שמש, שכונות מסוימות בירושלים, בני ברק והיישוב חורה לא יחזרו ללימודים באופן מלא, אלא ימשיכו בשלב זה לפעול לפי המתווה הקיים והחלקי.

ההחלטה התקבלה לאחר שהכוונה להחזיר ביום ראשון את כיתות ד'-י' ללימודים לסירוגין או במשמרות עוררה ביקורת רבה וראשי השילטון המקומי הבהירו כי לא יחזירו בראשית השבוע הבא את כיתות ד'-י' לפעילות בבתי הספר במתווה הזה. זאת, בטענה שהוא אינו מועיל ורק יפגע בלימודים בכיתות א'-ג', שחיוניות לפעילות הכלכלית. הם דרשו חזרה מלאה של מערכת החינוך לפעילות עם מגבלות בריאות מצומצמות, כלומר בפועל הפסקת החלוקה של הכיתות לקבוצות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות