אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טראמפ נגד מומחה הקורונה של הבית הלבן: "דבריו על פתיחת בתי הספר לא מקובלים" צילום: רויטרס

טראמפ נגד מומחה הקורונה של הבית הלבן: "דבריו על פתיחת בתי הספר לא מקובלים"

אנתוני פאוצ'י אמר בשימוע בסנאט כי הוא בספק שחיסון יעיל נגד המחלה יהיה זמין עד הסתיו, אז מתוכננים בתי הספר להיפתח מחדש. וכן כי פתיחת הכלכלה מוקדם מדי "תחזיר אותנו אחורה במקום לקדם אותנו"; טראמפ: "הופתעתי מהתשובה שלו"

14.05.2020, 12:32 | שירות כלכליסט

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ דחה את אזהרתו של המומחה הבכיר למלחמה בקורונה בבית הלבן, ד"ר אנתוני פאוצ'י, בנוגע לפתיחת הכלכלה ובתי הספר.

קראו עוד בכלכליסט

טראמפ טען כי דבריו של פאוצ'י שלשום בסנאט לפיהם פתיחת הכלכלה ובתי הספר עלולה להחריף את התפרצות המחלה, "אינם תשובה מקובלת". בתדרוך לעיתונאים הודה הנשיא כי "הופתע" מעדותו של פאוצ'י בפני ועדת הבריאות, החינוך, העבודה והפנסיה של הסנאט. עם זאת, טראמפ לא ציין איזו תשובה ספציפית של פאוצ'י אינה מקובלת עליו , אך קרוב לוודאי שהתכוון לדבריו בנושא פתיחה מחדש של בתי הספר המתוכננת לסתיו.

דונלד טראמפ ואנתוני פאוצ דונלד טראמפ ואנתוני פאוצ'י | צילום: רויטרס דונלד טראמפ ואנתוני פאוצ

פאוצ'י, מנהל המכון הלאומי לאלרגיות ומחלות זיהומיות וחבר בצוות המשימה המיוחד של הבית הלבן ללחימה בקורונה, אמר בשימוע כי הוא בספק שחיסון יעיל נגד המחלה יהיה זמין עד הסתיו, אז מתוכננים בתי הספר להיפתח מחדש. "במקרה הזה, הרעיון שתהיה תרופה זמינה או חיסון שיעזרו להתמודד עם החזרה של התלמידים לבתי הספר הוא מעט מופרך", אמר.

לאחר מכן הוסיף: "עלינו לעקוב צעד אחר צעד ככל שנתקרב לסתיו ולפתיחה המתוכננת של בתי הספר כדי לראות היכן בדיוק נהיה מבחינת הדינמיקה של ההתפרצות". פאוצ'י אף המשיך והזהיר כי פתיחת הכלכלה מוקדם מדי עלולה להוביל ליותר "סבל ומוות", וכי פתיחה מואצת בשלב מוקדם מדי "כמעט בוודאות תחזיר אותנו אחורה במקום לקדם אותנו".

טראמפ מצידו מעודד את המדינות שבהן החלו בהקלה על המגבלות. בתשובה לשאלה האם הוא מסכים עם החששות של פאוצ'י, ענה טראמפ: "תראו, הוא רוצה לשחק בכל הצדדים של המשוואה. למען האמת, הופתעתי מהתשובה שלו. מבחינתי זו לא תשובה מתקבלת, במיוחד כשזה נוגע לבתי ספר".

לפי טראמפ, הדבר היחיד שכן מקובל עליו הוא שמורים ועובדים אחרים שמבחינת הגיל שלהם נחשבים בקבוצת סיכון לא יחזרו לעבוד. "כי המחלה הזו תוקפת את הגיל ואת הבריאות".

הוא הוסיף והדגיש כי לפי הסטטיסטיקה, תלמידים וילדים צעירים פחות פגיעים למחלה. עם זאת, פאוצ'י סתר בעדותו גם את הטענה הזו. "אני חושב שעלינו להיזהר בחשיבה שילדים מחוסנים לגמרי להשפעות הקורונה", אמר.

העמדה הרשמית של הבית הלבן היא שהמושלים בכל מדינה הם שיחליטו האם לאכוף את ההנחיות של המרכז לפיקוח ומניעת מחלות (CDC) ולעקוב אחר הקריטריונים שהציב לפתיחה מחודשת של הכלכלה ובתי הספר. הקריטריונים הללו כוללים ירידה במספר החולים המאומתים במשך שבועיים רצופים.

המלצות נוספות כוללות יכולות מעקב אחר התנועה של אנשים שאובחנו. אולם, במדינות רבות החליטו להתחיל בפתיחה הדרגתית גם בלי לעמוד בקריטריונים. מהלך שהמומחים מזהירים שעלול להוביל ליותר חולים ומתים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות