אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פתאל: "לא נעמוד באמות המידה הפיננסיות ב-2020" צילום: עמית שעל

פתאל: "לא נעמוד באמות המידה הפיננסיות ב-2020"

רשת המלונות מבקשת ממחזיקי האג"ח לוותר זמנית עד בדיקת הקובננטים שמאפשרים להם לדרוש פירעון מיידי; כתוצאה בקשת החברה נובעת מסגירת מרבית מלונות הקבוצה ועצירת פעילותה עקב משבר הקורונה; בד בבבד נערכת הרשת לגיוס הון בהנפקת זכויות של 100 מיליון שקל - במסגרתה, בעל השליטה דוד פתאל התחייב לנצל את מלוא חלקו ולהזרים 57 מיליון שקל

14.05.2020, 13:42 | יניב רחימי
חברת פתאל מבקשת ממחזיקי אגרות החוב ויתור זמני של בדיקת חלק מאמות המידה הפיננסיות לצורכי זכאות המחזיקים לדרוש פירעון מידי. במקביל, פתאל מקדמת הנפקת זכויות של 100 מיליון שקל שבמסגרתה דוד פתאל התחייב לנצל את מלוא חלקו ולהזרים 57 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

"החברה מעריכה כי במהלך שנת 2020 החברה לא תעמוד באחת או יותר מאמות המידה הפיננסיות שהחברה התחייבה לעמוד בהן במסגרת שטרי הנאמנות", כך נכתב בדיווח של פתאל שמסבירה כי ברבעונים הראשון, השני והשלישי בשנת 2020 ה-EBITDA ירד מהותית ביחס לרבעונים המקבילים בשנת 2019, כתוצאה ישירה ובלעדית מסגירת מרבית מלונות הקבוצה ועצירת פעילותה עקב משבר הקורונה.

דוד פתאל, בעלי רשת מלונות פתאל, צילום: עמית שעל דוד פתאל, בעלי רשת מלונות פתאל | צילום: עמית שעל דוד פתאל, בעלי רשת מלונות פתאל, צילום: עמית שעל

פתאל מבקשת ממחזיקי אגרות החוב של שתי הסדרות לוותר באופן זמני, עד ליום 31 במרץ 2021, על בדיקת הקובננטים. בנוסף, מבקשת החברה כי החל ממועד פרסום הדוח לרבעון השני של 2021, תעשה בדיקת הקובננטים בדרך של נטרול נתוני ה-EBITDA בשנת 2020 וברבעון הראשון של 2021.

פתאל מבהירה כי במידה ומחזיקי אגרות החוב יהיו זכאים לתוספת ריבית בגין אי עמידת החברה באמות המידה הפיננסיות, או בגין הורדת דירוג, הזכות שלהם לא תפגע והוויתור לא שולל את הזכות לתוספת ריבית.

בד בבד עם הסכמת מחזיקי אגרות החוב לשינוי המוצע בתנאי שטרי הנאמנות, פתאל תפעל לבצע הנפקת הון לחברה בהיקף של 100 מיליון שקל בדרך של הנפקת זכויות לבעלי המניות הקיימים של החברה.

דוד פתאל, יו"ר ומנכ"ל החברה ובעל השליטה בה, הודיע לדירקטוריון כי בד בבד עם תיקון שטרי הנאמנות של אגרות החוב על פי הצעת החברה, הוא ינצל את מלוא הזכויות שיוקצו לו במסגרת הנפקת הזכויות, וכאמור ישקיע בהון החברה כ-57 מיליוני שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות