אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסכם הבנות בפרטנר: לא יהיו פיטורים עד סוף השנה, העובדים בחל"ת יוחזרו צילום: תומי הרפז

משבר הקורונה

הסכם הבנות בפרטנר: לא יהיו פיטורים עד סוף השנה, העובדים בחל"ת יוחזרו

עובדי המטה יעבדו מהבית יום אחד בשבוע; נופש החברה יבוטל ומיליון שקל שיועדו לו יחולקו כמענק לעובדים שהוצאו לחל"ת. עובדים יוכלו לוותר על ימי חופשה למען עובדים אחרים שניצלו את כל המכסה

14.05.2020, 15:23 | אביאור אבו

ההסתדרות, ועד עובדי פרטנר והנהלת החברה, הגיעו להסכם הבנות בעקבות משבר הקורונה, על פיו פרטנר תחזיר לעבודה סדירה עד יום שלישי הבא, 19 במאי, את כל עובדיה שהוצאו לחל"ת בחודשים מרץ ואפריל.

קראו עוד בכלכליסט

בנוסף, פרטנר תחל בפיילוט שיימשך מספר חודשים, לפיו כל עובדי מטה החברה יעבדו מביתם ביום קבוע בשבוע. במקביל, תורחב העבודה מהבית כך שגם עובדי מוקדי השירות, שישובצו למשמרות ערב בימי חול ומשמרות סופ"ש, יבצעו אותן מביתם.

נוכח צעדי החיסכון אליהם הגיעו הצדדים להסכם, התחייבה החברה שלא לנקוט במהלך של פיטורים או התייעלות עד סוף השנה לפחות.

איציק בנבנישתי, מנכ"ל פרטנר, צילום: יריב כץ איציק בנבנישתי, מנכ"ל פרטנר | צילום: יריב כץ איציק בנבנישתי, מנכ"ל פרטנר, צילום: יריב כץ

"מתוך אחריות ונוכח השלכות הקורונה הסכימה נציגות העובדים שלא לקיים השנה את נופש החברה, ומתוך התקציב שהוקצה לנופש השנה, מיליון שקל יוקצו לטובת מענק שיחולק לעובדים שהוצאו לחל"ת", נכתב בהודעה. "כמחווה של סולידרית וערבות הדדית בין עובדי החברה, סוכם על הקמת קרן סיוע של תרומת ימי חופשה. במסגרת זאת עובדים יוכלו לוותר על מימון החברה לימי חופש מסוימים שנקבעו בהסכם, וזאת לטובת עובדים אחרים שניצלו את מלוא מכסת ימי החופשה שלהם. כמו כן, סוכם כי עובדי החברה ינצלו עד סוף השנה את מלוא יתרת ימי החופשה שלהם לשנת 2020".

מנכ"ל פרטנר, איציק בנבנישתי מסר: "החדשנות שמאפיינת את פרטנר, באה עכשיו לביטוי גם בדרך הניהול החדשה שבחרנו בזכות התוצאות המוצלחות שהניבה העבודה מהבית, שלאחרונה נכפתה עלינו, ועכשיו אנו עושים אותה מבחירה".

יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד מסר: "דווקא מתוך הבנה כי ממצב זה אפשר רק לצמוח, נחתם הסכם שמתמודד בצורה יצירתית וחכמה עם הסיטואציה שנכפתה על כולנו". יו"ר איגוד עובדי האינטרנט, הסלולר, וההייטק, יקי חלוצי הוסיף: "במסגרת ההסכם יצרנו תקדים ופרצנו את מחסום העבודה מהבית".

יו"ר ועד פרטנר, קרן אופק מסרה: הצלחנו לשמור על הבית ועל הביטחון התעסוקתי של כל עובדי פרטנר ואני מאמינה שנוכל בכוחות משותפים לצאת מהמשבר לעתיד טוב ובטוח יותר".

המו"מ על חתימת ההסכם לווה על ידי עו"ד אורלי אבירם ממשרד פיינברג ועו"ד שי תקן ממשרד פישר בכר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות