אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שתי חנויות של המשביר לצרכן נסגרות: "החוזה הסתיים" צילום: צביקה טישלר

בלעדי לכלכליסט

שתי חנויות של המשביר לצרכן נסגרות: "החוזה הסתיים"

מתוך 36 חנויות של הרשת שבבעלות רמי שביט, ייסגרו החנויות בנתיבות ובקריית שמונה, אשר אינן רווחיות. החנות החדשה בעטרות תצומצם - אך תיפתח והחנות בחיפה תצומצם במחצית; לדבריו הפגיעה בתקופת סגר "לא מהותית" ומדובר על נזק של 10 מיליון שקל

14.05.2020, 15:52 | נווית זומר

בעלי המשביר לצרכן רמי שביט סוגר שתי חנויות הרשת בנתיבות ובקריית שמונה. לגבי החנות הקריית שמונה, ציין שביט כי: "החוזה הסתיים ואנחנו סוגרים. כוח הקנייה בעיר לא מספיק, יש תושבים שלא גרים פיזית בעיר וגם בראייה המרחבית, הרגלי הצריכה באזור שונים".

קראו עוד בכלכליסט

המשביר בקריית שמונה נמצא במרכז העיר בבניין בבעלות פרטית, שטחו היה כ-3,000 מ"ר והוא צומצם בשנתיים האחרונות לשטח של 700 מ"ר וכעת ייסגר סופית.

רמי שביט בעלי המשביר לצרכן, צילום: מיקי נועם אלון רמי שביט בעלי המשביר לצרכן | צילום: מיקי נועם אלון רמי שביט בעלי המשביר לצרכן, צילום: מיקי נועם אלון

שינוים נוספים במשביר נעשים בקניון החדש בעטרות, שם החנות עדיין סגורה ולאחר מו"מ עם הנהלת קניון שטחה יקוצץ והיא תפתח. גם סניף המשביר בקריון בחיפה יקוצץ בקרוב למחצית משטחו, כך סוכם עם הנהלת מליסרון.

בנתיבות מחזיק המשביר במבנה בבעלות פרטית באזור התעשייה, שנבנה במיוחד עבור הרשת לפני 8 שנים. מדובר בשטח של 3,000 מ"ר שצומצם בעבר ל-1,400 מ"ר וכעת ייסגר.

למרות הצהרותיו של שביט על כוונות לפתיחת החנויות לקראת סוף החודש, נפתחו החנויות בלחץ הקניונים כבר השבוע. לדבריו כל שאר 36 חנויות המשביר ייפתחו ו-50% מהעובדים יוחזרו מהחל"ת בהדרגה לאורך.

במשביר החל שביט עם במו"מ עם ספקים לגבי תשלומים בסך 160 מיליון שקל שעצר להם במשך כל תקופת הסגר וכעת חלקם יושלמו בפריסה לחצי שנה.

בתקופת הסגר הצהיר שביט כי נוצר לו גירעון של 240 מיליון שקל בהכנסות, אך כעת הוא אומר כי הפגיעה בתוצאות הכספיות של המשביר לא תהיה "מהותית" – הנזק ברמה של כ-10 מיליון שקל היות ובתקופה זו צומצמו הוצאותיו למינימום ובנוסף צפוי סיוע ממשלתי שעדיין לא ידוע היקפו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות