אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ישראייר: מזרחי והבינלאומי אישרו הלוואה של 90 מיליון שקל צילום: ישראייר

ישראייר: מזרחי והבינלאומי אישרו הלוואה של 90 מיליון שקל

ההלוואה צפויה להתקבל משני הבנקים באמצע יוני והיא ברובה בערבות מדינה - 75%; ישראייר היא הראשונה מבין שלוש חברות התעופה הישראליות שמדווחת על אישור הלוואה בנקאית בתקופת הקורונה

14.05.2020, 16:19 | נווית זומר

מנכ"ל ישראייר אורי סירקיס הודיע היום (ה') לעובדים כי הבנק הבינלאומי ובנק מזרחי טפחות אישרו לחברה הלוואה בערבות מדינה (75%) בסך 90 מיליון שקל. בנוסף, הבנקים העלו את תקרת האשראי של ישראייר ב-25 מיליון שקל.  

קראו עוד בכלכליסט

באגרת ששלח מנכ"ל ישראייר נכתב כי משמעות אישור זה היא הבעת אמון של המערכת הבנקאית בחברת ישראייר ובתוכנית האסטרטגית שלה והוא מהווה אבן דרך מהותית בהליך קבלת ההלוואה שצפויה להתקבל בעוד כחודש - באמצע יוני.

ישראייר היא חברת התעופה הראשונה מבין שלוש חברת התעופה הישראליות (בנוסף אליה - אל על וארקיע) שמדווחת על אישור הלוואה מהבנקים. מצבה של חברת התעופה היה טוב מבין השלוש בזמן תחילת משבר לקורונה - החברה הייתה רווחית בשנת 2019, לעומת אל על שהפסידה 60 מיליון דולר אשתקד וארקיע שנפגעה קשות מסגירת שדה דב וירידה חדה במספר הטסים לאילת.

מנכ"ל ישראייר אורי סירקיס. "הבעת אמון בחברה", צילום: עמית שעל מנכ"ל ישראייר אורי סירקיס. "הבעת אמון בחברה" | צילום: עמית שעל מנכ"ל ישראייר אורי סירקיס. "הבעת אמון בחברה", צילום: עמית שעל

עוד נמסר באיגרת ששלח המנכ"ל, כי ישראייר נערכת לחידוש הטיסות למספר יעדים - מונטנגרו, פאפוס, ברלין, איי יוון, גיאורגיה, סלובניה, בלגרד וזנזיבר. הפתיחה בכפוף להסרת חובת הבידוד לשבים מישראל.

מתחילת משבר הקורונה ביצעה ישראייר עשרות טיסות חילוץ שבמסגרתן החזירה קרוב ל-7,000 ישראלים ממדינות שונות. כמו כן הפעילה עשרות טיסות מטען לסין ולאירופה ושימרה לאורך התקופה את הנתיב האווירי בין אילת למרכז. בנוסף, החברה הקימה מיזם משותף לחיטוי מטוסים יחד עם אלקטרה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות