אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הכנסות אלקטרה נדל"ן צללו ב-36.6%, ולא רק בגלל הקורנה

הכנסות אלקטרה נדל"ן צללו ב-36.6%, ולא רק בגלל הקורנה

עמדו ברבעון הראשון על 22.8 מיליון שקל, הרווח הנקי נחתך ב-2.9%; החברה מייחסת את הירידה בהכנסות בעיקר בשל אי זכאותה לדמי הצלחה בחלק מהנכסים; גיל רושינק, מנכ"ל אלקטרה נדל"ן: "ממוקדים במגורים להשכרה בארה"ב שנחשב מהיציבים בשוק הנדל"ן שם. גם בתקופות של קשיים כלכליים, קורת גג היא צורך בסיסי ולא מותרות"

14.05.2020, 16:19 | צלי גרינברג
אלקטרה נדל"ן דיווחה היום (ה') על תוצאותיה הכספיות לרבעון הראשון של 2020 במסגרתן הציגה ירידה של 36.6% בהכנסות ונסיגה של 2.9% ברווח הנקי.

קראו עוד בכלכליסט

הכנסות החברה עמדו על 22.8 מיליון שקל ברבעון הראשון של 2020 בהשוואה ל-36 מיליון שקל ברבעון המקביל לו אשתקד. החברה מייחסת את הירידה בהכנסות לאי זכאותה לדמי הצלחה בחלק מהנכסים, ומירידה בהכנסות נכסי אסטרטגיית המימוש כתוצאה ממכירת נכס מניב בגרמניה וקבלת כספים ממימוש נכסים בהודו ברבעון המקביל אשתקד.

גיל רושינק, מנכ"ל אלקטרה נדל"ן גיל רושינק, מנכ"ל אלקטרה נדל"ן גיל רושינק, מנכ"ל אלקטרה נדל"ן

החברה ציינה כי הכנסותיה ירדו בכחצי מיליון שקל ברבעון כתוצאה מסגירת המרכז המסחרי שבבעלותה (פרויקט סוהו) בשל משבר הקורונה. עד לפרסום הדו"ח המשיכה החברה במתן הטבה לשוכרים לפיה הם ישלמו שכר דירה כאחוז מהמחזור ולא בהתאם להסכמי השכירות המקוריים.

הרווח התפעולי של החברה ירד ל-17.2 מיליון שקל בהשוואה לרווח תפעולי של 27.5 מיליון שקל ברבעון המקביל. וה-NOI ממקבצי הדיור שהחברה מחזיקה בארה"ב עמד על 53 מיליון דולר – עלייה של כ-53% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד.

הרווח הנקי עמד על 16.4 מיליון שקל, מהם 15 מיליון שקל מיוחסים לבעלי המניות, לעומת 16.9 מיליון שקל ברבעון המקביל מהם 15.4 מיליון שקל יוחסו לבעלי המניות.

גיל רושינק, מנכ"ל אלקטרה נדל"ן: "בימים אלו פוקד את העולם משבר הקורונה. החברה ממוקדת בסגמנט המגורים להשכרה בארה"ב שנחשב מהיציבים בשוק הנדל"ן בארה"ב, גם בתקופות של קשיים כלכליים, שכן קורת גג הינה צורך בסיסי ולא מותרות. שיעור גביית שכר הדירה מהנכסים בחודש אפריל היה גבוה באופן יחסי ועמד על 97%, ושיעור התפוסה הממוצע נותר ללא שינוי על 93%. במהלך הרבעון רכשה קרן ההשקעות השלישית מקבץ דיור בפלורידה תמורת כ-79.5 מיליון דולר ובתחילת השבוע לפרסום הדו"ח ביצעה קרן החוב עסקה בהיקף של כ-4.1 מיליון דולר למימון רכישת מקבץ דיור בטקסס".

החברה מציינת כי נכון למועד הדיווח על תוצאות הרבעון היא מחזיקה ומנהלת קרוב ל-30 אלף יחידות דיור ב-89 מקבצי דיור בארה"ב, ועם שווי תיק נכסים בארה"ב המוערך בכ-16 מיליארד שקל.

אלקטרה נדל"ן, הנסחרת בבורסה בתל אביב בשווי 1.05 מיליארד שקל, הציגה מזומנים ושווי מזומנים בגובה 153.1 מיליון שקל נכון לסוף הרבעון הראשון של 2019, בהשוואה ל-33 מיליון שקל בתקופה המקבילה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות