אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
IDC: לנובו עוקפת את HP ומובילה במכירות המחשבים בישראל צילום: יח"צ לנובו

בלעדי לכלכליסט

IDC: לנובו עוקפת את HP ומובילה במכירות המחשבים בישראל

על פי הנתונים שנחשפו, לנובו החזיקה בסוף מרץ האחרון כ-31% מפלח שוק המחשוב בישראל. HP החזיקה במקום השני עם כ-29% מהמכירות, זאת לאחר שהובילה אותו בשלושת הרבעונים הקודמים. במקום השלישי נמצאת Dell עם כ-22% מהשוק

14.05.2020, 16:32 | רפאל קאהאן
לנובו מובילה את טבלת מכירות מוצרי המחשוב (מחשבים ניידים ונייחים, שרתים ודומיהם) לכל המגזרים - צרכני, מסחרי וארגוני בישראל - כך על פי נתוני חברת המחקר IDC שהגיעו לידי כלכליסט. במכירות המחשבים הניידים לנובו מובילה את הטבלה כבר לפחות כשנתיים.

קראו עוד בכלכליסט

על פי הנתונים שנחשפו, לנובו החזיקה בסוף מרץ האחרון כ-31% מפלח שוק המחשוב בישראל. HP החזיקה במקום השני עם כ-29% מהמכירות, זאת לאחר שהובילה אותו בשלושת הרבעונים הקודמים. במקום השלישי נמצאת Dell עם כ-22% מהשוק.

אסוס מחזיקה במקום הרביעי עם 6.8%, ירידה של 0.6% ביחס לרבעון שלפניו ושל כ-3.3% לעומת הרבעון המקביל אשתקד. אייבורי סוגרת את הטבלה במקום החמישי עם נתח שוק של כ-3.3%, ללא שינוי ניכר ביחס לרבעונים הקודמים.

סך כל מכירות המחשבים בישראל עמדו ברבעון הראשון של השנה על כ-218 אלף יחידות, ירידה של כ-6.2% ביחס לרבעון המקביל אשתקד. היקף השוק גם הוא הצטמצם ביחס לרבעון האחרון של 2019 בכ-2.2% ושאת לאחר שני רבעונים עוקבים בהם הראה צמיחה מצטברת של כ-5%.

מחשב ה-YOGA של לנובו, צילום: יחצ לנובו מחשב ה-YOGA של לנובו | צילום: יחצ לנובו מחשב ה-YOGA של לנובו, צילום: יחצ לנובו

נתוני המחשבים הניידים עם זאת פחות מפתיעים. לנובו החזיקה במקום הראשון בטבלת המכירות כבר למעלה משנתיים והמיקומים בטבלת המכירות דומים לאלה של הטבלה הכללית לעיל. לנובו החזיקה כ-34.5% מהשוק, HP כ-26.7%, Dell כ-21.7%, אסוס כ-10.4% ואפל כ-3.2%.

שוק הניידים דווקא צמח לעומת הרבעון המקביל אשתקד עם גידול במכירות של כ-3% לעומת שנה שעברה. סך המחשבים הניידים שנמכרו מהמותגים המצוטטים לעיל הגיע לכ-131 אלף יחידות לעומת 133 אלף יחידות ברבעון שלפניו. ברבעון המקביל אשתקד נמכרו בישראל כ-127 אלף מחשבים ניידים.

לנובו נוטה להיות יותר פופולרית בקרב צרכנים, עצמאים או בעסקים קטנים ובינוניים או בכל מקום בו לא נדרש לעמוד בתקני אבטחה ממשלתיים. HP לעומת זאת מצליחה יותר בתחום הארגוני והממשלתי, בעיקר בזכות עמידה בתקני אבטחה, שנחוצים כדי לפעול בסביבות רשמיות גם עבור עובדי קבלן.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות