אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תוספת של 3 מיליון: 36 מיליון בקשות לדמי אבטלה הוגשו בארה"ב מפרוץ המשבר צילום: אי פי איי

תוספת של 3 מיליון: 36 מיליון בקשות לדמי אבטלה הוגשו בארה"ב מפרוץ המשבר

המספר אינו כולל את הבקשות שהוגשו לפני התפרצות המגיפה; זהו שבוע שמיני ברציפות עם 3 מיליון ומעלה בקשות חדשות וולנוכח העומס על המערכת ייתכן שהמספרים גבוהים עוד יותר; לפי הערכות, שיעור האבטלה בארה"ב הגיע ל-20%

14.05.2020, 18:55 | שירות כלכליסט

קרוב לשלושה מיליון איש הגישו בשבוע שעבר בקשה ראשונה לדמי אבטלה בארה"ב לאחר שאיבדו את עבודתם במהלך משבר הקורונה - גל הפיטורים ההיסטורי צפוי להימשך בשבועות הבאים אך כנראה שבקצב מתון יותר, לנוכח העובדה שחלק מהמדינות בארה"ב נוקטות צעדים ראשונים להקלת הסגר ולהנעה מחדש של הפעילות הכלכלית.

קראו עוד בכלכליסט

לפני הנתונים שפורסמו היום (ה'), שמספר הבקשות הראשונות שהוגשו לדמי אבטלה בארה"ב בשבוע שבין ה-3 ל-9 במאי עמד על 2.981 מיליון והיה גבוה מתחזיות הכלכלנים שעמדו על 2.7 מיליון. זהו השבוע השמיני ברצף שמספר הבקשות הראשונות עומד על לפחות 3 מיליון, ובכך מגיע מספר הבקשות שהוגשו מתחילת המשבר על 36 מיליון. 

פלורידה, קליפורניה, ג'ורג'יה, טקסס וניו יורק היו המדינות שבהן הוגשו מספר הבקשות הגבוה ביותר - כך על פי מידע של משרד העבודה האמריקאי. ההערכה היא ששיעור האבטלה בארה"ב עומד עתה על סביב 20% והוא צפוי לעלות בסיכום נתוני חודש מאי.

הרוב הגדול של הבקשות, 33 מיליון מהן, הוגשו במסגרת התוכנית הקיימת של דמי האבטלה, 3 מיליון בקשות הועברו במסגרת תוכנית הסיוע הפדרלית המיוחדת למובטלים בימי המגיפה שהתקבלה בקונגרס בשבועות האחרונים. חלק מהעובדים שהגישו את הבקשות כבר חזרו לאייש את משרותיהם, במיוחד באזורים מאוכלסים פחות בצפיפות שם קצב החזרה של הפעילות הכלכלית גבוה יותר. אפשר שחלק מהעובדים המפוטרים מצא עבודה חדשה.

מנגד, .מדינות רבות עדיין מדווחות על מספרים נמוכים מהמציאות, בעיקר עקב בעיות טכניות והעומס הרב על המערכת. כך שעשויים לעבור עוד מספר שבועות עד שיתקבלו המספרים האמיתיים.

לשכת העבודה בניו יורק, צילום: אי פי איי לשכת העבודה בניו יורק | צילום: אי פי איי לשכת העבודה בניו יורק, צילום: אי פי איי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות