אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סיכום על ההסעות: הלימודים במועצות האזוריות יתחדשו צילום: קובי קואנקס

סיכום על ההסעות: הלימודים במועצות האזוריות יתחדשו

על פי העקרונות, תלמידים קבועים - המתגוררים במועצות האזוריות ולומדים בכיתות ד' - י' - יסעו מיום שני באותה הסעה, שבה יהיה מלווה ויערך רישום. במקביל, פורום 15 הערים הגדולות הודיע שהלימודים בכיתות אלה יתחדשו רק ביום שלישי

15.05.2020, 14:45 | ynet
בעיית הסעות התלמידים במועצות האזוריות נפתרה וכ-115 אלף תלמידים בכיתות ד' עד י' יוכלו לחזור ללימודים מיום שני - לאחר שהושגו עקרונות לנסיעה בהסעות לבתי הספר. במקביל, פורום 15 הערים הגדולות הודיע שהתלמידים בכיתות אלה יחזרו ללמוד רק ביום שלישי וערים נוספות ינהגו באופן דומה.

קראו עוד בכלכליסט

מוקדם יותר, לאחר שהמועצות האזוריות אמרו כי לא יוכלו לקיים את הלימודים, ביקש משרד החינוך ממשרד הבריאות לאפשר לחדש את הסעות המועצות האזוריות לבתי הספר במתכונת מלאה ולא חלקית, בכפוף להקפדה על כללי הזהירות וההיגיינה ובהתאם להנחיות משרד הבריאות.

בין העקרונות שנקבעו - שמירה על קבוצות קבועות ולא משתנות. כלומר, התלמידים יישתייכו לאותה קבוצה ולא יתערבבו עם קבוצה אחרת. מלווה בעלייה להסעה, שיוודא שאין התקהלות וצפיפות של תלמידים בעליה לאוטובוס. כמו כן, הוא יוודא כי התלמידים עוטים מסיכות. במושב שליד הנהג לא ישבו תלמידים וכמו כן יערך רישום של תלמידים בעלייה להסעה על מנת לשמור על הרכב הקבוצות.

בית ספר פולה בן גוריון בירושלים, צילום: אלכס קולומויסקי בית ספר פולה בן גוריון בירושלים | צילום: אלכס קולומויסקי בית ספר פולה בן גוריון בירושלים, צילום: אלכס קולומויסקי

יו"ר מרכז המועצות האזוריות שי חג'ג' אמר לפני הצגת העקרונות שאפשרו את פעילות ההסעות: "אני מחזק את החלטת ראש הממשלה להחזיר את מערכת החינוך לפעילות מלאה. זהו צעד אמיץ בדרך להחזרת המשק לפעילות. עם זאת, לצערנו, לא נוכל להחזיר את תלמידי ד'-י' במועצות האזוריות עד שלא יאושר שימוש מלא במערך ההיסעים. המשמעות היא ש-54 מועצות אזוריות שמסיעות מאות אלפי תלמידים מדי יום, לא יחזרו לפעילות".

עוד אמר כי "אין היגיון למנוע את הסעות התלמידים במתכונת הרגילה כאשר ממילא, מאוחר יותר, כל התלמידים ייפגשו בכיתות. ברוב מכריע של יישובי המועצות האזוריות, אין חולים ואין נדבקים ואין מבודדים ועל כן, ניתן להסיע את התלמידים שלנו למסגרות החינוך שלהם תוך הקפדה מלאה על אמצעי המיגון".

מעונות לכל הילדים מיום שני

במקביל, משרד העבודה והרווחה עדכן את הרשויות המקומיות ואת הארגונים המפעילים מסגרות לגיל הרך, כי החל מיום שני הקרוב יחזרו מעונות היום והמשפחתונים לפעול במתווה המאפשר לקלוט את כל הילדים הרשומים במעון, תוך שמירה על כל הנחיות משרד הבריאות בדבר חיטוי, היגיינה והפעלה בקבוצות קטנות. מהמשרד נמסר כי מסגרות המעוניינות לפעול בהתאם להוראות המתווה כבר ביום ראשון רשאיות לעשות זאת ובלבד שהן ערוכות ליישם את כל הוראות חוזר המנכ"ל.

החלוקה לקבוצות תיעשה בהתאם לנהלים בשגרה על פי העקרונות הבאים:

א. כיתת התינוקות (עד 15 חודשים) - איש צוות חינוך-טיפול אחד לכל 6 ילדים

ב. כיתת הפעוטות (בין 16 לשנתיים) - איש צוות חינוך-טיפול אחד לכל 9 ילדים

ג. כיתת הבוגרים (שנתיים ויותר) - איש צוות חינוך-טיפול אחד לכל 11 ילדים

עוד נמסר ממשרד העבודה והרווחה כי יתר ההנחיות, שתכליתן שמירה על בריאות הילדים והצוות ומניעת התפשטות נגיף הקורונה, עומדות בעינן. עוד אמרו במשרד כי ככל שיפורסמו הנחיות פרטניות על ידי משרד הבריאות ביחס ל"אזורים אדומים", שהוגדרו כאזורים בהם שיעור תחלואה גבוה, עדכון זה לא יחול לגביהם, אלא יפורסמו לגביהם הנחיות משלימות ייחודיות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות