אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גרמניה נכנסה למיתון אחרי הרבעון הגרוע ביותר זה 11 שנה צילום: אם סי טי

גרמניה נכנסה למיתון אחרי הרבעון הגרוע ביותר זה 11 שנה

הכלכלה החזקה באירופה התכווצה בקצב שנתי של 2.2% ברבעון הראשון של השנה. כמו כן, נתוני הרבעון האחרון של 2019 עודכנו מטה לירידה של 0.1%. התחזיות מדברות על התכווצות של 10% בתמ"ג ברבעון השני

15.05.2020, 13:02 | שירות כלכליסט

התמ"ג הגרמני התכווץ ב-2.2% ברבעון הראשון של השנה לעומת הרבעון האחרון של 2019, כך מראים נתונים רשמיים ראשוניים שפורסמו היום בכלכלה החזקה באירופה. כמו כן, נתוני הרבעון האחרון של 2019 עודכנו כלפי מטה לצמיחה שלילית של מינוס 0.1%, כך שמבחינה טכנית גרמניה נכנסה למיתון.

קראו עוד בכלכליסט

ההתכווצות הושפעה מהשלבים הראשונים של הסגר שהוטל בגרמניה בחודש מרץ על מנת לעצור את התפשטות נגיף הקורונה. הנתונים עולים בקנה אחד עם ציפיות האנליסטים. אך מייצגים את הירידה החדה ביותר מאז שלושת החודשים הראשונים של 2009, שהגיעו לאחר המשבר הכלכלי העולמי שאירע שנה קודם לכן.

כלכלת גרמניה התכווצה ב-2.3% לעומת הרבעון המקביל אשתקד, לאחר שרשמה צמיחה שנתית של 0.4% ברבעון הרביעי. המספרים צפויים להפוך קודרים אף יותר לפני שישתפרו. משרד הסטטיסטיקה הגרמני חוזה ירידה של 10% בתמ"ג ברבעון השני, בהינתן הסרה מוצלחת של אמצעי הגבלת התנועה במדינה.

מינכן גרמניה, צילום: אי פי  איי מינכן גרמניה | צילום: אי פי איי מינכן גרמניה, צילום: אי פי  איי

בגרמניה נסגרו החנויות והמפעלים באמצע מרץ והחלו להיפתח שוב בהדרגה בשלהי אפריל, לאחר שבמדינה נרשם שיעור תמותה נמוך יותר מבמדינות אירופיות גדולות אחרות. עם זאת, חלקים גדולים של כלכלת גרמניה עדיין לא חזרו לפעילות.

על פי מכון רוברט קוך לפיקוח על מחלות, שיעור ההדבקה של הנגיף עודנו נמוך מ-1 בגרמניה גם לאחר תחילת הקלת המגבלות. נכון להיום בבוקר, יש בגרמניה 174,975 מקרי הידבקות מאושרים ונרשמו בה 7,928 מקרי מוות, כך על פי אוניברסיטת ג'ונס הופקינס.

למרות הירידה החדה, הכלכלה הגדולה באירופה עודנה במצב טוב יותר מאלה של צרפת ואיטליה, שרשמו ברבעון הראשון התכווצויות של 5.8% ו-4.7% בהתאמה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות