אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רנו תקצץ 2 מיליארד יורו בעלויות: תבטל מספר דגמי ליבה, בעיקר מיניוואנים

רנו תקצץ 2 מיליארד יורו בעלויות: תבטל מספר דגמי ליבה, בעיקר מיניוואנים

יצרנית הרכב צפויה "לחסל" מספר דגמים כמן האספאס וסניק, שמכירותיהם נחלשו במהלך השנים האחרונות לנוכח חדירה של רכבי כביש שטח

17.05.2020, 09:43 | תומר הדר

משבר הקורונה משנה את יצרני הרכב הוותיקים ולא בהכרח לטובה: לפי פרסומים באירופה, רנו העולמית נערכת להטמעת תוכנית קיצוצי עלויות בהיקף של כשני מיליארד יורו שתתפרס על פני שלוש שנים.

במסגרת התוכנית צפויה היצרנית "לחסל" מספר דגמי ליבה, בעיקר מיניוואנים, שמכירותיהם נחלשו במהלך השנים האחרונות לנוכח חדירה של רכבי כביש שטח.

רנו נחשבת ליצרנית חלוצה בכל הקשור בייצור של מיניוואנים ושומרת על בסיס לקוחות נאמן, זאת לנוכח העובדה שהמיניוואן הגדול של רנו, האספאס, נחשב לאחד הראשונים מסוגו כאשר הופיע בשוק בשנות ה-80 - ומכר עד כה 1.3 מיליון יחידות מאז הצגתו.

רנו גראנד סניק רנו גראנד סניק רנו גראנד סניק

המיניוואן הבינוני של רנו, הסניק, זכה להצלחה ניכרת במהלך שנות ה-90 עם הצגתו ולמרות הרידה ההדרגתית במכירותיו, לאור התחזקות פלח השוק של רכבי הכביש שטח, עדיין נחשב לדגם מצליח למדי במונחי רנו.

לצד חיסול צמד המיניוואנים צפויה רנו להודיע על הפסקת ייצור של דגם נוסף: הטאליסמן, מכונית מנהלים שבשעתו ייעדה רנו להתמודד מול המתחרים מגרמניה. מהלך שלא צלח לנוכח הירידה ההדרגתית במסירות הטאליסמן בשנים האחרונות - שהביאה למכירה של פחות מ-80 אלף רכבים מדגם זה אשתקד, מספר זעום במונחי יצרני הרכב הגרמנים אשר מייצרים מיליוני יחידות מן הדגמים המתחרים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות