אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רוצה לגייס בכל מחיר: אסיפת מחזיקי האג"ח של דלק נדחתה למחר צילום: עמית שעל

בלעדי לכלכליסט

רוצה לגייס בכל מחיר: אסיפת מחזיקי האג"ח של דלק נדחתה למחר

דלק אינה יכולה לפרסם את המתווה שאליו הגיעה עם הנציגות משום שאז לא תוכל לגייס היום; בשל תנאי השוק הטובים והאינדיקציות בהנפקה מבקשת דלק לגייס היום בכל מחיר ולכן נדחתה האסיפה

17.05.2020, 14:21 | גולן חזני
אסיפת מחזיקי האג"ח של קבוצת דלק נדחתה למחר בתשע בבוקר.

קראו עוד בכלכליסט

בהתחלה נדחתה האסיפה בשעה לשעה שתיים בצהריים, אולם אז הודיע הנאמן דן אבנון שלפי תקנות הבורסה ניתן לגייס הון רק חמש שעות אחרי דיווח מהותי של חברה.

דלק מבקשת לגייס היום בכל מחיר, בשל תנאי השוק הטובים והאינדיקציות בהנפקה. דלק אינה יכולה לפרסם את המתווה שאליו הגיעה לפנות בוקר עם נציגות מחזיקי האג"ח, משום שאז לא תוכל לגייס היום, ולכן דחתה את האסיפה.

יצחק תשובה, בעל השליטה בקבוצת דלק, צילום: קבוצת דלק יצחק תשובה, בעל השליטה בקבוצת דלק | צילום: קבוצת דלק יצחק תשובה, בעל השליטה בקבוצת דלק, צילום: קבוצת דלק

עם זאת, חלק מהמחזיקים הביעו מורת רוח מהעניין משום שבעל השליטה יצחק תשובה יוכל לחזור בו לכאורה לאחר הגיוס מחלק מההסכמות.

בתום פגישה לילית שנמשכה עד חמש וחצי בבוקר, הגיעה קבוצת דלק להסכמות עקרוניות על מתווה חיזוק הבטחונות של החברה למחזיקים. לכלכליסט נודע כי המחזיקים החליטו לאפשר לבעל השליטה תשובה לפרוע עד סוף 2020 עד רבע מהחוב לבנק BNP הצרפתי בהיקף של 200 מיליון דולר. התנאי להסכמה - קבוצת דלק תצליח להשלים גיוס הון של 400-300 מיליון שקל ולממש את הנכסים שהיא מבקשת למכור, ובעיקר את דלק ישראל. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות