אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מסתמן: המסעדות ובתי הקפה ייפתחו בשבוע הבא

מסתמן: המסעדות ובתי הקפה ייפתחו בשבוע הבא

משרד הבריאות הסכים לפתוח את המסעדות לפני חג שבועות, במקום במועד המקורי שנקבע במתווה - ה-14 ביוני. בסוף השבוע חלק מהמסעדות כבר פתחו את הדלתות, זאת בניגוד להנחיות

17.05.2020, 14:51 | אורנה יפת
מסתמן כי פתיחת המסעדות תוקדם לשבוע הבא. משרד הבריאות הסכים לפתוח את המסעדות לפני חג שבועות, במקום במועד המקורי שנקבע במתווה - ה-14 ביוני.

בפגישה שנערכה בסוף השבוע בין משרד ראש הממשלה, משרד הכלכלה ומשרד הבריאות, ולאחר שביום חמישי נערכה פגישה בין נציגי משרד הבריאות לנציגי איגוד המסעדות בהשתתפותו של המנכ"ל שי ברמן במסעדה של השף חיים כהן, הבינו בממשלה שאין מנוס מלהקדים את פתיחת המסעדות ובתי הקפה.

קראו עוד בכלכליסט

בית קפה ניסו ביפו פתוח בית קפה ניסו ביפו פתוח בית קפה ניסו ביפו פתוח

בענף המסעדנות כועסים על העובדה שהמסעדות נותרו מאחור בעוד המשק חוזר לפעילות. בסוף השבוע חלק מהמסעדות בתל אביב כבר פתחו את הדלתות וזאת בניגוד להנחיות. כך נפתחה מסעדת ההמבורגרים של עומר מילר, סוסו אנד סאן, בית קפה ניסו ביפו, בר רוזה פארקס, וקפה איזי בתל אביב. לדברי תומר מור, הבעלים של ג'רמייה ומנכ"ל מסעדנים חזקים יחד: "ב-31 במאי כל המסעדות ובתי הקפה יהיו פתוחים".

שי ברמן, מנכ"ל איגוד המסעדות: "המסעדות שפתחו בסוף שבוע נפתחו בגלל המצוקה של בעלי העסקים. ככל שהמצב אבסורדי, לנו אסור להושיב אנשים בשטח המסעדה ולא בשטח החיצוני של המסעדה. אנחנו יכולים למכור בטייק אווי והלקוחות שלנו יכולים לקחת אוכל ולשבת בספסל עירוני ולאכול אבל לא לשבת על שולחן נקי של המסעדה. אז הם לוקחים אוכל ויושבים בשדרות, בכיכר ובספסל עירוני, ששם לא עושים חיטוי".

בתי המלון נערכים לפתיחה

בתוך כך, בתי המלון ייפתחו לקראת חג שבועות ואינם נדרשים לאישור משרד הבריאות לפתיחה, משום שלא נסגרו בצו. סלע המחלוקת בין המלונאים למשרד הבריאות הוא לגבי המגבלות שדורש המשרד. המלונות מתנגדים לדרישת המשרד להגבלת מספר הנוכחים במי הבריכה ל-30 איש בלבד. דרישה נוספת של המשרד שבריכת הפעוטות תיוותר סגורה. הערב תתקיים שיחה בין התאחדות המלונות, משרד התיירות ומשרד הבריאות, מתוך תקווה שמשרד הבריאות יקל לגבי בריכות וגם לגבי חדרי אוכל, לאחר שהמלונאים רוצים להפעיל בהגשה לשולחנות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות