אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: חברת התעופה אמירייטס שוקלת לקצץ 30 אלף משרות צילום: Airbus

דיווח: חברת התעופה אמירייטס שוקלת לקצץ 30 אלף משרות

החברה מאיחוד האמירויות מעסיקה 105 אלף עובדים ולפי בלומברג היא שוקלת לפטר 30% מהם; כמו כן שוקלת להאיץ את תוכניותיה להיפטר ממטוסי A380 של איירבוס. בסוף השבוע אמורה לחדש טיסותיה לתשע ערים בעולם

17.05.2020, 19:20 | שירות כלכליסט

חברת התעופה אמירייטס שוקלת לקצץ 30 אלף משרות במטרה להפחית עלויות, כשברקע מגפת הקורונה שקרקעה את מטוסיה. כך מדווחת בלומברג. נכון לסוף חודש מרץ עבדו בשורות החברה 105 אלף עובדים והיא נערכת להפחית את מספרם ב-30%, כך על פי שני אנשים המעורים בנושא.

קראו עוד בכלכליסט

כמו כן, חברת התעופה מאיחוד האמירויות שוקלת להאיץ את תוכניותיה להיפטר מצי מטוסי ה-A380, מסרו הגורמים שביקשו לשמור על עילום שם מכיוון שהמידע אינו ציבורי.

דובר מטעם אמירייטס מסר שהחברה מסרבת להגיב על שמועות.

חברות תעופה ברחבי העולם מקצצות משרות ומפטרות עובדים לאחר שנפגעו קשות מההשבתה הכמעט מוחלטת של הטיסות בשל מגפת הקורונה, סגירת הגבולות והנחיות הממשלות לאזרחיהן להישאר בבתים. כ-70% מהפעילות האווירית הושבתה וענף התעופה צפוי להפסיד 314 מיליארד דולר בשנת 2020 ממכירת כרטיסים - כך לפי נתוני האיגוד הבינלאומי לתובלה אווירית.

נשיא אמירייטס, טים קלארק. לא מגיבים לשמועות, צילום: בלומברג נשיא אמירייטס, טים קלארק. לא מגיבים לשמועות | צילום: בלומברג נשיא אמירייטס, טים קלארק. לא מגיבים לשמועות, צילום: בלומברג

נשיא אמירייטס טים קלארק אמר מוקדם יותר החודש שהוא צופה שהביקוש לטיסות יתמתן בשנים הקרובות. כמו כן הוא כינה את המגפה כברבור שחור לתעשייה, בהתייחסו אליה כאירוע נדיר עם השפעה קיצונית.

אמירייטס אמורה להפעיל טיסות נוסעים לתשע ערים החל מה-21 במאי (יום חמישי הקרוב). בחודש מרץ אמרה ממשלת דובאי כי היא תתמוך פיננסית בחברה, שנקטה צעדים רבים בכדי לגייס מזומנים מאז פרוץ הנגיף. הצעדים כללו הפחתה זמנית בשכר, קרקוע מרבית טיסות הנוסעים שלה וכן דחיית המשלוח האחרון של מטוסי A380.

הרווח של החברה במרץ הסתכם ביותר מ-408 מיליון דולר - נמוך מהתחזיות. הקבוצה הפסידה 920 מיליון דולר באותו חודש - כך לפי דוח השנתי שפורסם בשבוע שעבר.

אמירייטס כבר החליטה בשנה שעברה לבטל את הזמנתה למטוסי A380, איירבוס הודיעה בזמנו שייצור הדגם יופסק במהלך 2021. הצי של חברת התעופה שבסיסה בדובאי כולל 115 מטוסי איירבוס ו-155 מטוסי בואינג.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות