אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ממשיך לנפץ שיאים: נעלי אייר ג'ורדן מעונתו הראשונה בבולס נמכרו ב-560 אלף דולר צילום: Sotheby's

ממשיך לנפץ שיאים: נעלי אייר ג'ורדן מעונתו הראשונה בבולס נמכרו ב-560 אלף דולר

רגע אחרי שידור שני הפרקים האחרונים בסדרה הדוקומנטרית המדוברת על אגדת הכדורסל נמכרו הנעליים אותן נעל ג'ורדן בתחילת דרכו בכדורסל המקצועני ב-1985, בסכום הגבוה פי 3.5 מהקצה העליון של תחזית בית המכירות. "בעשרים הדקות האחרונות של המכירה היתה מלחמה של ממש"

18.05.2020, 08:29 | שירות כלכליסט

מחיר שיא לנעלי אייר ג'ורדן ישנות: רגע אחרי שידור שני הפרקים האחרונים בסדרת הדוקו המדוברת על אגדת הכדורסל ("הריקוד האחרון"), וכאשר בנייקי מציינים 35 שנים להשקת המותג, נמכר זוג הנעליים שנעל ג'ורדן בעונה הראשונה שלו בשיקגו בולס (1985) במחיר של 560 אלף דולר – הרבה מעבר לסכום המוערך על ידי סותבי'ס, שעמד על בין 100 ל-150 אלף דולר.

קראו עוד בכלכליסט

הנעליים מ-1985, מכל הזוויות, צילום: Sotheby הנעליים מ-1985, מכל הזוויות | צילום: Sotheby's הנעליים מ-1985, מכל הזוויות, צילום: Sotheby

הסכום שהושג שבר את השיא הקודם שנרשם במכירות נעליים – זוג "נעלי ירח" שעיצב ביל בוורמאן (Bill Bowerman), אחד ממייסדי נייקי, עבור המבחנים האמריקאים למשחקים האולימפיים ב-1972. נייקי הוציאה בשעתו רק 12 זוגות לניסיון, ואחד מהם נמכר במכירה פומבית בסכום של 437,500 דולר. ג'ורדן ניפץ גם את השיא הזה.

"בעשרים הדקות האחרונות של המכירה היתה מלחמה של ממש שהקפיצה את המחיר ב-300 אלף דולר, וזוג הנעליים נמכר בסכום גבוה פי 3.5 מהקצה העליון של התחזיות שלנו, שעמד על 150 אלף דולר", נאמר בהודעת סותבי'ס.

 

לנעליים האקסקלוסיביות יש כמה מאפיינים ייחודיים שלא היו קיימים כשהדגם נמכר בחנויות: הן בגובה בינוני, זאת בעוד שבמקור ב-1985 נוצרו רק נעליים גבוהות ונמוכות; הסמל של נייקי ארוך ודק יותר; הן עשויות מעור ולא מגומי; הנעליים הנוכחיות כוללות שרוכים אדומים בעוד שבהשקה המקורית השרוכים היו רק בשחור ובלבן. בנוסף, נעל ימין כוללת חתימה של ג'ורדן בעט שחור בלתי מחיק, זאת בעוד שבדרך כלל הנעליים שג'ורדן נעל במשחקים חתומות בעט כחול, כך לפי סות'ביס.

 

עם זאת, בדומה לשאר הנעליים שג'ורדן נעל לאורך הקריירה שלו, הן לא באותו גודל - נעל שמאל היא במידה 45 ונעל ימין במידה 46. ג'ורדן (57) נעל את הנעליים האלה במשחקים עד ה-29 באוקטובר 1985, אז שבר את כף הרגל שלו, ולאחר חזרתו למגרשים נעל נעלי אייר ג'ורדן 1 שהותאמו לכך במיוחד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות