אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשות התחרות אישרה למקס את רכישת קרדיט גארד צילום: בני גמזו לטובה

רשות התחרות אישרה למקס את רכישת קרדיט גארד

זאת על אף התנגדות של חלק מהשחקנים בענף התשלומים להתחזקות מקס בתחום זה בעקבות העסקה. עם זאת, האישור ניתן תחת מגבלה טכנולוגית אחת - במידה ולקוח ירצה לעבור לספק תשלומים אחר, הוא יוכל להמשיך ברציפות עסקית עד שיושלם המעבר

18.05.2020, 09:55 | עירית אבישר

רשות התחרות אישרה לחברת כרטיסי האשראי מקס לרכוש את חברת קרדיט גארד, המתמחה במתן שירותים משלימים בתחום סליקת התשלומים.

קראו עוד בכלכליסט

האישור ניתן שלושה חודשים לאחר שנחתמה העסקה, והוא לא היה טריוויאלי. ישנם גורמים בעולם התשלומים שהביעו התנגדות למיזוג, בטענה שהדבר מחזק משמעותית את השליטה של מקס בעולם התשלומים.

על אף הטענות החליטה הרשות לאשר את העסקה תחת מגבלה טכנולוגית אחת, והיא שבמידה ולקוח ירצה לעבור לספק תשלומים אחר, הוא יוכל להמשיך ברציפות עסקית עד שיושלם המעבר.

לפי הערכות העסקה במסגרתה תשלם מקס 70 מיליון שקל עבור רכישת קרדיט גארד, תושלם עד סוף השבוע.

בדצמבר האחרון נחשף בכלכליסט כי מקס, שבשליטת קרן ההשקעות ורבורג פינקוס, מנהלת מגעים לרכישת קרדיט גארד מחברת SafeCharge הקנדית. קרדיט גארד מתמחה במתן שירותים משלימים בתחום הסליקה לבתי עסק, ולפי הערכות היקף העסקאות בכרטיסי אשראי שעוברות דרכה עומד על 75 מיליארד שקל בשנה.

רון פאינרו, מנכ"ל מקס, צילום: בני גמזו לטובה רון פאינרו, מנכ"ל מקס | צילום: בני גמזו לטובה רון פאינרו, מנכ"ל מקס, צילום: בני גמזו לטובה

עסקה זו מצטרפת לעסקה נוספת בעולם התשלומים שמקס עשתה בשנה שעברה, ובה רכשה את חברת מסופי התשלומים כספיט. שתי העסקאות הללו מחזקות את

כוחה של מקס בעולם התשלומים. החלטת מקס להשקיע סכומים לא מבוטלים ברכישת כספיט וקרדיט גארד נובעת מכך שהיא מנסה להביא ערך מוסף לעסקים בתחום סליקת התשלומים, תחום שבו השירות הבסיסי נחשב למוצר גנרי.

מקס רוצה להציע ללקוחותיה שירותים נלווים בתחום, ולהוות one stop shop בתחום התשלומים, וכעת תהיה לה שליטה כמעט בכל שרשרת התשתית והשירותים בתחום זה.

הרכישות הללו הן חלק מאסטרטגיית החברה להפוך מחברת כרטיסי אשראי לחברה העוסקת בתחומים נוספים עולם התשלומים והפיננסים. כך למשל, החברה נמצאת בימים אלה בתהליך קבלת רישיון להקמת סוכנות ביטוח.

מקס מנוהלת ע"י רון פאינרו, ואת שתי הרכישות האחרונות בעולם התשלומים הוביל אוהד מימון, סמנכ"ל פיתוח עסקי ואסטרטגיה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות