אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בר סימן טוב: "מכבד את ליצמן, פעלנו בחוכמה"

בר סימן טוב: "מכבד את ליצמן, פעלנו בחוכמה"

מנכ"ל משרד הבריאות מגיב לראשונה למתקפה של השר היוצא יעקב ליצמן שטען כי "נתניהו נענה לפחדים של בר סימן טוב, והיתה בהלת יתר". לדבריו, אם הממשלה היתה פועלת אחרת "היינו בתמונה אחרת לגמרי של תמותה, תסתכלו מה קורה בקהילות יהודיות מסביב לעולם"

18.05.2020, 09:58 | אטילה שומפלבי ואלכסנדרה לוקש, ynet
שר הבריאות היוצא ליצמן נגד המנכ"ל שלו "נתניהו נענה לפחדים של בר סימן טוב, הייתה בהלת יתר" רגע אחרי סיום תפקידו אמר שר הבריאות היוצא יעקב ליצמן: "כשהמנכ"ל הזהיר מעשרת אלפים מתים צעקתי מול כולם שזה מוגזם. ראש הממשלה קיבל את ההגזמה". בתחילת אפריל נבדקו ליצמן ורעייתו והתגלו כחולים בנגיף אדיר ינקו, ynetלכתבה המלאה
מנכ"ל משרד הבריאות היוצא מגיב לראשונה למתקפה של השר יעקב ליצמן, שיתמנה היום לשר הבינוי והשיכון. "מכבד את ליצמן, פעלנו בחוכמה", אמר משה בר סימן טוב לאולפן ynet.  

קראו עוד בכלכליסט

"אני מכבד מאוד את השר ליצמן וגם את דעותיו ותרומתו המאוד רבה למלחמה בנגיף, ואני מאמין שלאורך כל הדרך פעלנו בחוכמה וגם הצלנו חיים של אלפים רבים וברשותכם נסתפק בזה", אמר בר סימן טוב. 

מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב, צילום: לע"מ מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב | צילום: לע"מ מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב, צילום: לע"מ

בתשובה לשאלה אם פעולה אחרת הייתה מובילה לקטסטרופה, ענה בר סימן טוב: "אני בטוח שהיינו בתמונה אחרת לגמרי של תמותה. אני מעדיף להיות חכם בהסתכלות קדימה ולא חכם בהסתכלות אחורה. תסתכלו מה קורה בקהילות יהודיות מסביב לעולם - בניו יורק, בצרפת. זה לא הגנטיקה ולא השמש, ישראל היא מדינה צפופה וקטנה ואני חושב שכולנו כחברה צריכים להיות מאוד גאים בהישג הזה ולצד הגאווה להיזהר מאוד ממלכודת השאננות. זה לא חלף, הסכנה עוד כאן, ואם לא נקפיד על הכללים זה יחזור".

אמש אמר ליצמן: "חשבתי שהייתה בהלת יתר וברגע שהמנכ"ל שלי אמר שהוא חושש מעשרת אלפים מתים אני צעקתי בישיבת ממשלה מול כל השרים בנוכחותו שאני חולק על זה, שזה לא יהיה וזה סתם מוגזם אבל לא משנה", אמר ליצמן. "ראש הממשלה קיבל את ההגזמה הזאת והוא נענה לפחדים של המנכ"ל, ולפי זה אני לא יכול לבוא בטענות אליו, כי בסך הכול המצב מצוין. כמעט על כל נפש שאבדה אנחנו בוכים, אבל בסך הכל 250". 

הדברים נאמרו על רקע טענות שעלו במהלך המשבר, לפיהן היחסים בין השר ליצמן למנכ"ל משרדו עלו על שרטון. במשרד הבריאות סיפרו שהשר עצמו הודר מהליך קבלת ההחלטות על ידי בר סימן טוב, שעבד באופן ישיר עם ראש הממשלה בנימין נתניהו וביחד קיבלו השניים את ההחלטות המשמעותיות ביותר, לעיתים בניגוד לעמדתו של ליצמן.

עוד סיפרו במשרד כי הפרופיל והנראות הציבוריים של בר סימן טוב סימנו אותו בסופו של דבר כמי שמוביל את משרד הבריאות בזמן המשבר, ולא ליצמן. בתוך כך יש לציין כי יחסיהם של השניים, עד לתחילת המשבר, היו לרוב טובים והמנכ"ל זכה לגיבויו של השר באופן כמעט מוחלט.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות