אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פקיד בלשכת התעסוקה חשוד בשוחד: "קיצר תהליכים" כדי להבטיח דמי אבטלה צילום: shutterstock

פקיד בלשכת התעסוקה חשוד בשוחד: "קיצר תהליכים" כדי להבטיח דמי אבטלה

האיש העובד באחת מלשכות התעסוקה בדרום הארץ נעצר הבוקר, לאחר שעל פי החשד קיבל שוחד בעשרות מקרים כדי לקצר תהליכים בדרך לקבלת דמי האבטלה. יחד איתו נעצרה אשה נוספת שאיננה עובדת ציבור

18.05.2020, 10:29 | עמיר קורץ

פקיד באחת מלשכות התעסוקה בדרום הארץ נעצר הבוקר לחקירה בחשד שקיבל שוחד כדי להסיר חסמים שונים ולהבטיח מתן קצבאות אבטלה לפונים אליו. החשד הוא כי הפקיד פעל כך בעשרות מקרים שונים. יחד איתו נעצרה אישה נוספת, שאינה עובדת ציבור, החשודה כי סייעה לו במעשיו.  

קראו עוד בכלכליסט

חוקרי היחידה הארצית למאבק בפשיעה הכלכלית (יאל"כ) בלהב 433 עצרו הבוקר את השניים לחקירה באזהרה ועיכבו 6 מעורבים נוספים בחשד למעורבות בעבירות שוחד, קבלת דבר במרמה ומרמה והפרת אמונים.

(אילוסטרציה), צילום: shutterstock (אילוסטרציה) | צילום: shutterstock (אילוסטרציה), צילום: shutterstock

על פי חשד המשטרה, "החשודים העבירו לכאורה כספי שוחד לאותו פקיד בלשכת התעסוקה על מנת להבטיח קבלת קצבאות אבטלה תוך הסרת מגבלות וחסמים בירוקרטיים, וזאת בניגוד לחוק".

מדובר בחקירה המנוהלת על ידי משטרת ישראל ובליווי פרקליטות מחוז דרום שעברה הבוקר מהשלב הסמוי לשלב הגלוי.

מהמשטרה נמסר כי "משטרת ישראל תמשיך לחשוף ולחקור תהליכים פסולים, תוך ניגוד עניינים, וכן לחתור ולהגיע לכל מקום בו יש חשד לשחיתות ציבורית הפוגעת בסדרי השלטון ובמנהל התקין".

משירות התעסוקה נמסר בתגובה: "החשד ביחס לעובד שנעצר התעורר בארגון בשנת 2018, כאשר עלתה אינדיקציה להתנהלות שאינה כשורה מצדו. שירות התעסוקה העביר מיד את כל המידע שהיה ברשותו לנציבות שירות המדינה ומשם למשטרה. אנו מגנים בחריפות כל עבירה על טוהר המידות, נמשיך לעשות כל שביכולתנו למגר תופעות כאלו ונסייע בחקר האמת על מנת שזו תצא לאור במלואה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות