אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אובר מפטרת 3,000 עובדים נוספים צילום: איי פי

אובר מפטרת 3,000 עובדים נוספים

מוקדם יותר החודש הודיעה החברה כי תפטר 3,700 עובדים; נכון לסוף מרץ העסיקה אובר 26.6 אלף עובדים ברחבי העולם

18.05.2020, 19:18 | שירות כלכליסט

אובר מפטרת כ-3,000 עובדים נוספים, זאת לאחר שכבר הודיעה מוקדם יותר החודש על פיטורי 3,700 עובדים בפגישת זום. 

קראו עוד בכלכליסט

דוברת מטעם החברה מסרה בתגובה לדיווחים שפורסמו במהלך היום כי הם בודקים את כל האפשרויות העומדות בפניהם כדי לפעול בצורה הטובה ביותר לנוכח משבר הקורונה. "כפי שניתן היה לצפות, החברה עוברת על כל תרחיש אפשרי כדי לוודא שנגיע לצד השני של המשבר בעמדה חזקה מאי פעם", ציינה.

לפני כשבועיים הודיע המנכ"ל דארה קוסרשאהי כי מתוכננים קיצוצים, והתכנית הסופית תיחשף בתוך שבועיים. אולם כבר למחרת פוטרו 3,700 עובדים. נכון לסוף מרץ העסיקה אובר 28,600 עובדים ברחבי העולם – 16,200 מהם מחוץ לארה"ב, כך לפי הדו"ח הרבעוני שהגישה החברה בתחילת החודש לרשות ני"ע האמריקאית. העובדים שכבר פוטרו ייצגו 14% מכלל כוח העבודה. אולם, ההערכה היא שאם הרכישה המתוכננת של היריבה GrubHub אכן תצא לפועל, בסופו של דבר יידרשו פיטורים נוספים. 

מוניות אובר , צילום: AP מוניות אובר | צילום: AP מוניות אובר , צילום: AP

בפגישה לפני שבועיים נחשפה גם חבילת הפיצויים שתוענק לעובדים המפוטרים וכוללת שכר של 10 שבועות ותשלום ביטוח בריאות עד סוף השנה. החטיבות שצפויות לקצץ עובדים כוללות את חטיבת המטענים והמכוניות האוטונומיות וחטיבת הטכנולוגיה המתקדמת, כך לפי המקורב. בביזנס אינסיידר מדווחים כי ליאור רון, שעומד בראש חטיבת המטענים (Freight unit), הזהיר את העובדים תחתיו כי צפויים פיטורים.

נהג אובר, צילום: רויטרס נהג אובר | צילום: רויטרס נהג אובר, צילום: רויטרס

הפיטורים הנוכחיים מגיעים לאחר שבחברה ביצעו קיצוצים כשסגרו את פעילות שירות המשלוחים אובר איטס (Uber Eats) בכמה מדינות. החברה אף קיצצה כשליש מהעובדים בחברת הבת שלה במזה"ת, קארים. עוד קודם לכן בשנה שעברה ביצעה כמה סבבי פיטורים שהסתכמו ב-1,100 עובדים. אם הגל הנוכחי יהיה בסדר גודל דומה לקודם של סביבות 4,000 עובדים פיוש הדבר שהחברה קיצצה עשרת אלפים משרות בקצת יותר משנה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות