אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לא רק אובר: גם פלטפורמת משלוחי המזון ההודית Zomato מפטרת 520 עובדים צילום: dfordelhi.in

לא רק אובר: גם פלטפורמת משלוחי המזון ההודית Zomato מפטרת 520 עובדים

פלטפורמת משלוחי המזון הפופולרית, המעסיקה קרוב ל-4,000 עובדים, תפטר 13% מכוח האדם שלה ואף תקצץ לנותרים בחברה את השכר באופן זמני

18.05.2020, 12:52 | שירות כלכליסט
פלטפורמת משלוחי המזון ההודית Zomato תפטר 520 עובדים המייצגים 13% מכוח העבודה שלה ותקצץ באופן זמני את השכר של שאר העובדים, כך הודיע מייסד החברה במייל ששלח ביום שישי. המהלך מגיע על רקע התפשטות מגיפת הקורונה וההגבלות שהוטלו במדינות ברחבי העולם שפגעו בעסקים.  

קראו עוד בכלכליסט

לפי הודעת המייסד והמנכ"ל דיפנדר גויאל, העובדים שיפוטרו יקבלו חצי מהמשכורת שלהם וביטוח בריאות לחצי השנה הקרובה. עובדי קבלן יהיו זכאים לפיצויים בגובה 2 משכורות.

Zomato שירות משלוחי מזון הודי, צילום: dfordelhi.in Zomato שירות משלוחי מזון הודי | צילום: dfordelhi.in Zomato שירות משלוחי מזון הודי, צילום: dfordelhi.in

הפיטורים צפויים לפגוע במיוחד בחטיבות השיווק, ארגון האירועים והתוכן. החברה מעסיקה קרוב ל-4,000 עובדים. "מספר רב של מסעדות כבר הודיעו שסגרו לצמיתות, ואנחנו מודעים לכך שזה רק קצה הקרחון.אני מעריך שמספר המסעדות שפועלות יצטמצם בסביבות 25%-40% בשישה עד 12 החודשים הקרובים. אבל אף אחד לא יודע מה באמת הולך לקרות, לטוב או לרע", מסר גויאל.

בחודש שעבר היריבה Swiggy הודיעה כי היא מקצצת בעובדים במותג הפרטי שלה ומפסיקה חלק מהפעילות שלה. לפי הדיווחים, מדובר היה בקרוב לאלף משרות.

מלבד הפיטורים וקיצוצי השכר, ב- Zomato החליטו להפוך את העבודה מהבית למדיניות קבועה. אחרי המשכורות, הנדל"ן נחשב להוצאה השנייה בגובהה של החברה, שכן היא עובדת מיותר מ-150 משרדים ברחבי העולם. "לא תהיה חזרה לנורמלי ולכן עלינו להתרכז בבניית הנורמלי החדש", הוסיף עוד גויאל.

"הקורונה היא אירוע מסוג ברבור שחור עבור הכלכלה העולמית.לפיכך, עלינו לוודא שאנחנו שומרים ככל האפשר על הכסף שלנו כדי לשרוד את הסופה אם האווירה העסקית תמשיך ותתקדר או תישאר כפי שהיא עד סוף השנה", כתב גויאל במייל שיועד לעובדים.

לדבריו, צמצום כוח העבודה והקיצוץ בשכר (שהגיע ל-50% בחלק מהמקרים) נועדו לשמירה על יתרות מזומן לנוכח אי הוודאות. עם זאת, הוא הדגיש כי לחברה יש מספיק יתרון מזומן והפחיתה משמעותית את ההוצאות החודשיות.

נפחי משלוחי המזון בהודו צנחו בסביבות 60%-70% בחודשיים האחרונים בהשוואה לתקופה לפני פרוץ המגיפה, על רקע סגירתן של המסעדות והעדפתם של הצרכנים לא להזמין מזון מבחוץ. באתר ההודי ET דיווחו כי החברות הפעילות בשוק מעריכות כי 4 מכל 10 מסעדות תיסגר לצמיתות בשל המשבר המתמשך.

"בהתחשב במה שידוע לנו בשלב הזה, הרעיון הוא לעשות שינוי ולהתמקד בעיקר במספר קטן של הזדמנויות גדולות בשרשרת משלוחי המזון", כתב גויאל. הדברים נכתבו לאחר שבחודשים האחרונים Zomato ו- Swiggy החלו להציע משלוחים מהסופר וניהלו מגעים עם הרשויות המקומיות בנוגע לביצוע משלוחי אלכוהול.

Zomato כבר מציעים שירותי משלוחים מהסופר ב-185 ערים ברחבי הודו ומתכוונים להרחיב את השירות גם לדובאי ולבנון. החברה השיקה גם שירות משלוחי מזון בטורקיה ושירותי טייק אווי באוסטרליה, ניו זילנד ופורטוגל. "אכילה בלי מגע עם אחרים היא צו השעה עבור תעשיית המסעדות, ואנחנו כבר עובדים עם 25 אלף מסעדות ברחבי העולם", אמר גויאל.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות