אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ראש המועצה האזורית בקעת הירדן: "רשות המים אחראית למחדל האספקה באזורנו" צילום: עומר מסינגר

ראש המועצה האזורית בקעת הירדן: "רשות המים אחראית למחדל האספקה באזורנו"

רשות המים שלחה אתמול מכתב למקורות ובו היא מאשימה אותה בהסתרת תקלות לכאורה בקידוחי המים בבקעה; רשות המים: "אלחיאני משרת את מונופול מקורות במקום את החקלאים ולכן הוא זה שצריך להתפטר"

18.05.2020, 11:38 | ליאור גוטמן

הטחת המהלומות בין תושבי בקעת הירדן לרשות המים עולה מדרגה: ראש המועצה האזורית בקעת הירדן אלחייני דוד מאשים את הרגולטור שאחראי על משק המים בחוסר היכולת לעמוד בביקוש המקומי שם. במכתב ששלח אלחייני לראש רשות המים גיורא שחם הוא מאשים אותו ב"במחדל ולהתנהלות הרשלנית", תוך הטלת האחריות על חברת מקורות.

קראו עוד בכלכליסט

כפי שפורסם בכלכליסט רשות המים שלחה אתמול מכתב למקורות שם היא מאשימה אותה בהסתרת תקלות לכאורה בקידוחי המים בבקעה, מה שהביא אותה לאיים בשימוע לחברה על חוסר היכולת לספר לחקלאים מים לגידולים השונים שם. לפי אלחייני מדובר ב"עיוות של המציאות של השתלשלות האירועים המובאים, כאשר הרשות בראשותך לא בוחלת במעשיה במקום להשיב לגופו של עניין". אלחייני טוען שרשות המים "מונעת בכל דרך לתת מענה לאספקת המים ובעקיפין גורמת נזק לחקלאי הבקעה", זאת לאחר שלא אושרו לכאורה תוכניות פיתוח שם שעשויים היו לסייע לחקלאים, מה שמוביל את דוד למסקנה ששחם צריך להתפטר מתפקידו.

גיורא שחם, ראש רשות המים, צילום: גיל נחושתן גיורא שחם, ראש רשות המים | צילום: גיל נחושתן גיורא שחם, ראש רשות המים, צילום: גיל נחושתן

דוד אלחייני, ראש המועצה האזורית בקעת הירדן , צילום: עומר מסינגר דוד אלחייני, ראש המועצה האזורית בקעת הירדן | צילום: עומר מסינגר דוד אלחייני, ראש המועצה האזורית בקעת הירדן , צילום: עומר מסינגר

מרשות המים נמסר בתגובה: "אלחיאני משרת את מונופול מקורות במקום את החקלאים ולכן הוא זה שצריך להתפטר. הדברים שלו מנותקים לחלוטין מהמציאות. במקום לדאוג לחקלאי בקעת הירדן ולקדם תכניות חשובות למשק המים באזור, אלחיאני בוחר לדבר מפי מקורות ולהתעלם ממחדל שיצרה החברה ופוגע בחקלאים אותם הוא אמור לייצג. במקום לדרוש ממקורות טיפול מיידי במחדל ולדאוג שאספקת המים תגיע לחקלאים, נראה שכל מה שמעניין אותו זה אינטרסים פוליטיים צרים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות