אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אמיר אשל ימונה למנכ"ל משרד הביטחון במקומו של אודי אדם צילום: צביקה טישלר

אמיר אשל ימונה למנכ"ל משרד הביטחון במקומו של אודי אדם

האלוף במיל' אודי אדם כיהן ארבע שנים בתפקיד תחת ארבעה שרי ביטחון. אשל הוא מפקד חיל האוויר וראש אגף התכנון לשעבר

18.05.2020, 17:10 | עמרי מילמן

חילופי תפקידים במשרד הביטחון: שר הביטחון הנכנס בני גנץ הודיע כי ימנה את האלוף במיל' אמיר אשל, מפקד חיל האוויר וראש אגף התכנון לשעבר, למנכ"ל משרד הביטחון במקום אודי אדם. אשל יחל בתפקידו בימים הקרובים. 

האלוף במיל' אדם הודיע היום לגנץ כי הוא פורש מתפקידו. אדם מונה לפני ארבע שנים, במאי 2016, על ידי שר הביטחון דאז משה בוגי יעלון ולאחר מכן המשיך לכהן תחת שרי הביטחון ליברמן, נתניהו ובנט. אדם הודיע לבנט כי הוא נכון להישאר בתפקידו עד לבחירת מחליף ויעביר את התפקיד בהליך של חפיפה מסודרת.

קראו עוד בכלכליסט

אדם הוביל מטעם המשרד, בין היתר, את הפרטת תעש, הסכם הסיוע האמריקאי לפיו תקבל ישראל על פני עשור 33 מיליארד דולר (מתוכם הסכום שניתן יהיה להמיר לשקלים יירד בהדרגה) ועוד. לפי נתוני משרד הברטחון היקף הרכישות של משרד הביטחון מהתעשייה הביטחונית בארץ עמד בארבע השנים האחרונות על יותר מ-100 מיליארד שקל.

אודי אדם, צילום: אוהד צויגנברג אודי אדם | צילום: אוהד צויגנברג אודי אדם, צילום: אוהד צויגנברג

אלוף (מיל') אודי אדם מסר: "אני מסיים ארבע שנות כהונה בתחושת סיפוק על מימוש מהלכים רבים, שתרמו ויתרמו לביטחונה של מדינת ישראל וימשיכו להקרין על חוסנו של צה"ל. אני מודה לכל שרי הביטחון על חופש הפעולה ועל האמון הרב שנתנו בי. אני רוצה להודות לעובדי משרד הביטחון ולהנהלת המשרד על עבודתם המקצועית ועל המסירות יוצאת הדופן שכה ייחודית למשרד זה. אני בטוח שתמשיכו להושיט יד לכל משימה לאומית ותובילו את המשרד לעוד הישגים רבים".

גנץ מסר כי שנפגש יותר מוקדם עם אדם, מסר "קיבלתי את בקשתו של אודי לפרוש והודיתי לו בשמי ובשם כל אזרחי ישראל על השירות רב השנים. אני ואודי מכירים שנים רבות. אני מלא הערכה לאופן שבו הוא ניהל ומנהל את המשרד ואת ההישגים שאליהם הוא הגיע. אודי תרם רבות לביטחון ישראל לאורך השנים ואני בטוח שהוא ימשיך לתרום גם בעתיד. ביקשתי מאודי ושמחתי לקבל את הסכמתו להמשיך ללוות אותי בכניסתי לתפקיד". 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות