אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנדלבליט: "מעלים טענות כזב ומנסים לפגוע בעבודתנו"; ניסנקורן: "אהיה החומה" צילום: שלומי אמסלם, לע"מ

מנדלבליט: "מעלים טענות כזב ומנסים לפגוע בעבודתנו"; ניסנקורן: "אהיה החומה"

היועץ המשפטי לממשלה התייחס בטקס חילופי השרים למחלוקות עם השר היוצא אמיר אוחנה: "גם כשמנסים לפגוע בעבודתנו, נמשיך לצעוד בדרך המשפט והצדק". השר אוחנה: "התיקון בפרקליטות לא קרה". השר הנכנס אבי ניסנקורן: "נקדם שוויון זכויות ונשנה את השיח"

18.05.2020, 17:30 | ynet
היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט אמר היום (ב') בטקס חילופי שר המשפטים כי "גם כשהרוחות סוערות בחוץ, גם כאשר מנסים להסיט אותנו מדרכנו באמצעים כאלה ואחרים, גם כאשר מעלים טענות כזב ומנסים לפגוע בעבודתנו, אנו ממשיכים ונמשיך לצעוד בדרך הזו ללא כחל ושרק".

קראו עוד בכלכליסט

מנדלבליט הודה בטקס חילופי שר המשפטים לשר היוצא אמיר אוחנה, וציין כי "אין זה סוד כי היו מחלוקות בינינו אך לצדן הייתה עשייה משותפת חשובה וטובה". הוא ציין את שיתוף הפעולה בעת הקורונה.

השר אוחנה עצמו אמר: "אני עוזב היום את תפקידי ברגשות מעורבים. הדברים עליהן התריעו רבים לפני ואני התרעתי לא באו על תיקונם. גם התיקון הנדרש בתביעה ובפרקליטות הכללית. כי המערכת, היום לפחות כבעבר – מכוילת להגן על עוצם ידה יותר משהיא מכוילת להגן על אמון הציבור בה. זה מצער אותי מאוד, אך אני יודע שיום יבוא, והלוואי שהדבר לא יצמח מתוך משבר עמוק, והדברים ייראו אחרת".

אוחנה הוסיף: "אבל למדתי להכיר גם בטוב שיש בכם ונקשרתי לחלקכם ברמה האישית. למדתי להכיר בחריצות שלכם ובעיקר בתקופה האחרונה, במסגרתה העולם ומדינת ישראל התמודדו עם התפשטות הנגיף".

שר המשפטים הנכנס אבי ניסנקורן התייחס להפגנות נגד היועמ"ש: "אני ניצב כאן היום כדי לומר שמעתה אני אהיה החומה שלכם. אתם תקבלו את כל ההגנה הנדרשת כדי שתוכלו לבצע את שליחותכם הציבורית במקצועיות ללא מורא ובגאווה גדולה. ביקורת מקצועית ועניינית על מערכת המשפט היא לא רק לגיטימית אלא הגיונית. אבל ביקורת אינה תו הכשר נגד דה-לגיטימציה. התופעה שבה שומרי סף נדרשים להסתובב ברחוב עם מאבטחים היא בלתי נסלחת".

"אנו בייעוץ המשפטי לממשלה נפעל בשיתוף פעולה מלא עם הממשלה החדשה ועם שריה כדי לאפשר להם להגשים את מדיניותם בגבולות החוק, כפי שנעשה תמיד", אמר מנדלבליט.

אוחנה, ניסנקורן וומנדלבליט, צילום: שלומי אמסלם, לע"מ אוחנה, ניסנקורן וומנדלבליט | צילום: שלומי אמסלם, לע"מ אוחנה, ניסנקורן וומנדלבליט, צילום: שלומי אמסלם, לע"מ

הוא פנה לאוחנה והוסיף: "אני מאחל לך הצלחה בתפקידך החשוב כשר לביטחון פנים ומשוכנע שעוד נזכה לעבוד ביחד בנושאים מרכזיים וחיוניים".

לשר החדש אבי ניסנקורן אמר מנדלבליט: "אתה תגלה במהרה שמשרד המשפטים מורכב מעובדי מדינה מצוינים, מסורים, אחראים, ששמים לנגד עיניהם מעל לכל את טובת המדינה ואת האינטרס הציבורי. ישנם אתגרים רבים הניצבים לפתחך, ואנחנו פה כדי לסייע לך לעמוד בהם".

 

מ"מ מנכ"ל משרד המשפטים סיגל יעקבי, שאותה מינה שר המשפטים היוצא אוחנה, התייחסה למתקפות על מנדלבליט: "חשוב ורלבנטי מתמיד, לחזור ולהדגיש כי גם לביקורת, לגיטימית ככל שתהיה, נכונה ככל שתהיה, צריך להיות גבול. ביקורת שזולגת מהמערכתי לאישי איננה לגיטימית. בימים האחרונים נחשפנו שוב לתגובות של שטנה המופנות כנגד העומד בראש מערכת אכיפת החוק. אמירות כאלה חורגות הרבה מעל ומעבר לכל ביקורת לגיטימית ואין להן כל מקום בשיח. התבטאויות מסוג כזה יש לגנות ולהוקיע באופן נחרץ, חד וברור".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות