אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פניית פרסה: קופאס מגדילה את ביטוח האשראי לספקי יינות ביתן צילום: צביקה טישלר

בלעדי לכלכליסט

פניית פרסה: קופאס מגדילה את ביטוח האשראי לספקי יינות ביתן

זאת לאחר שבחודש שעבר הקטינה החברה במחצית את ביטוח האשראי לספקי הרשת. משבר הקורונה שיפר את מצבה של יינות ביתן. מכירות הרשת גדלו עם בהלת הקניות, והרשת רשמה גידול של למעלה מ-40% במכירותיה ושיפרה בכך את תזרים המזומנים שלה

18.05.2020, 18:32 | נווית זומר

חודש לאחר שחברת קופאס הקטינה במחצית את ביטוח האשראי לספקי רשת יינות ביתן, בעקבות ביטול עסקת קרן ההשקעות כלירמרק, ספקי הרשת, המבוטחים בקופאס, יכולים להנות שוב מביטוח אשראי מוגדל.

הספקים מסרו לכלכליסט כי החברה פנתה אליהם ואישרה את הכפלת הביטוח הקיים. השינוי מצד קופאס מקורו בעובדה שלאחר שוועדת הכספים אישרה הקצאת ערבות ממשלתית לביטוח אשראי, נחתם הסכם בין האוצר לבין חברת קופאס לפיו הוסמכה החברה להנפיק למבוטחיה כיסוי עילי בשיעור של עד 100% מהמכסה המקורית (גובה האשראי המבוטח של הספק, עד כה) זאת בכפוף לבקשת המבוטח ואישור המבטחת.

מיכאל לובושיץ מנכ"ל יינות ביתן, צילום: שוקה כהן מיכאל לובושיץ מנכ"ל יינות ביתן | צילום: שוקה כהן מיכאל לובושיץ מנכ"ל יינות ביתן, צילום: שוקה כהן

מענק ערבות המדינה הוצע לחברות ביטוח האשראי, על רקע המשבר הכלכלי שגרם נגיף הקורונה, והמדיניות הנוקשה של הבנקים במתן אשראי לעסקים. ערבות המדינה מאפשרת לחברות הביטוח להקטין סיכון, ומתמרצת אותם להגדיל כיסויים ביטוחיים ללקוחות, שפרושו , תוספת אשראי ספקים שממנו נהנים עסקים רבים.

קופאס דיווחה למבוטחיה בכתב, על ההסכם וכי תעניק במסגרת ההסכם הוזלה בשיעור הפרמייה שתגבה מהלקוח. יש לציין כי יינות ביתן "נהנית" כפליים ממשבר הקורונה, שהטיב עם מצבה. מכירות הרשת גדלו מאוד בחודשי הסגר עם בהלת הקניות רשמה גידול של למעלה מ-40% במכירותיה ושיפרה בכך את תזרים המזומנים שלה. בנוסף , עידוד המדינה למתן אשראי ספקים לעסקים, שיפר את מצבה אצל חברות ביטוח האשראי, שמוכנות כעת לתת לספקי הרשת תקרת אשראי מבוטח גבוהה יותר ובכך להגביר את בטחונם בהגדלת מכירות לרשת.

כמו כן העובדה שלרשת סניפים עירוניים רבים "מגה בעיר" תרמה למכירותיה שכן מאז הקורונה צרכנים רבים מעדיפים את הסניפים השכונתיים הקטנים יחסית, ליד הבית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות