אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נתניהו צפוי לבקש פטור מהתייצבות בפתח משפטו צילום: ערוץ הכנסת

נתניהו צפוי לבקש פטור מהתייצבות בפתח משפטו

פחות משבוע לפני פתיחת משפטו של ראש הממשלה המואשם בשוחד, מרמה והפרת אמונים, מסתמן כי הוא יבקש מבית המשפט המחוזי בירושלים להימנע מהגעה לדיון הראשון

18.05.2020, 18:28 | ynet
ראש הממשלה בנימין נתניהו, המואשם בשוחד, מרמה והפרת אמונים, צפוי לבקש פטור מהתייצבות לפתיחת משפטו בבית המשפט המחוזי בירושלים ביום ראשון הקרוב.

קראו עוד בכלכליסט

נתניהו צפוי להעביר את הבקשה משלושה נימוקים: ראשית, מדובר בדיון טכני שבמהלכו סנגוריו יוכלו לאשרר בשמו כי הוא קרא את כתב האישום ולכן הוא לא רואה כיצד יתרום לדיון. שנית, פטור מהתייצבות יחסוך למדינה את עלויות האבטחה של הגעת נתניהו לבית המשפט המחוזי.

שלישית, פטור לנוכחותו והמאבטחים יאפשר ליותר סנגורים להשתתף בדיון באולם הדיון עצמו וכך יוכל צוותו לעמוד בהנחיות משרד הבריאות שנכון לעכשיו מגבילות רק נציג אחד לכל אחד מארבעת הנאשמים במשפט.

הנגיף הוביל לדחיית פתיחת המשפט

נתניהו נתניהו נתניהו

המשפט היה אמור להיפתח בחודש מרץ השנה, אולם בעקבות החלת "מצב חירום" מצדו של שר המשפטים היוצא אמיר אוחנה על מערכת המשפט ברקע התפשטות הנגיף קורונה, הודיע בית המשפט על דחיית ההקראה לתחילת השבוע הבא.

נאשמים בהליך פלילי צריכים להתייצב לדיונים בעניינם, אולם במקרים מסוימים, בעיקר כשמדובר בדיוני תזכורת, הם יכולים לבקש פטור מהתייצבות.

עם זאת, הקראת כתב האישום נחשבת לפתיחת המשפט באופן פורמלי ולחלק מהותי ממנו. השופטים מבקשים לוודא כי הנאשם מכיר ומבין את עובדות כתב אישום. לכן, מתן פטור מהתייצבות להקראת כתב אישום נחשב אירוע נדיר.

בשבוע שעבר סירב בית המשפט המחוזי בבירה לקבל את בקשת כמה כלי תקשורת להעביר בשידור חי את פתיחת המשפט בתיקים 1000, 2000 ו-4000. הדיון ישודר במעגל טלוויזיה סגור לשני אולמות נוספים בגלל הגבלות ההתקהלות בהתאם להנחיות משרד הבריאות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות