אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"אם זה לא סקסי, אנחנו לא מצלמים" צילום: Roshianu Moloko

"אם זה לא סקסי, אנחנו לא מצלמים"

תערוכת צילומים חדשה בשם "ביבליקה", מציגה מאכלים מקראיים בלבוש עכשווי. "המשימה היא להפוך את האוכל התנ"כי למפתה", אומרת הצלמת סיוון רושיאנו

19.05.2020, 08:11 | רעות ברנע

איך יוצרים דימויים של אוכל תנכ"י שיהיה גם עדכני וגם אטרקטיבי? על זה עובדים במרץ כבר כמה חודשים הצלמים אלון וסיוון רושיאנו מסטודיו Roshianu & Moloko, יחד עם השף אלכסנדר לחניש ("זונדר").

קראו עוד בכלכליסט

את סדרת הצילומים יציגו בתערוכה בשם "ביבליקה" שתוצג, באופן וירטואלי, בינתיים, החל מהיום (19.5) ובמשך עשרת הימים הקרובים במסגרת "The Great Big Jewish Food Fest". הפסטיבל הוא יוזמה שמקורה בניו יורק ומטרתה לתמוך בקהילת המסעדנים היהודים בארה"ב, וכמו כל האירועים הגדולים היום - הוא מתקיים באופן וירטואלי, כולל עשרות מפגשים, הרצאות וסדנאות חינמיות (בכתובת jewishfoodfest.org).

לפסטיבל הגיעו השלושה דרך מירב אורן וכרמית אורון, יזמיות שעוסקות גם בתחום האוכל והפוד־טק, ומובילות מיזם שנקרא ACT ראשי התיבות של Art, Culinary, Tech. "המטרה היא לחבר בין עולמות הפוד־טק לעולמות הקולינריה", מסבירה אורן.

מנת אוסובוקו בהשראת עגל הזהב (zoonder - מנה של השף אלכסנדר לחניש(, צילום: Roshianu  Moloko מנת אוסובוקו בהשראת עגל הזהב (zoonder - מנה של השף אלכסנדר לחניש( | צילום: Roshianu Moloko מנת אוסובוקו בהשראת עגל הזהב (zoonder - מנה של השף אלכסנדר לחניש(, צילום: Roshianu  Moloko

לדבריה, "הרעיון לאירוע שעוסק באוכל תנ"כי היה של מארגני הפסטיבל, אבלרצינו לצאת ממחוזות סדנאות הבישול. והחלטנו לפנות לסיוון, אלון וזונדר ולייצר תערוכה סביב אוכל תנ"כי. במסגרת הפסטיבל יהיה גם שיח גלריה ואפשר יהיה גם לרכוש אותן כתרומה".

לדברי סיון רושיאנו "אם היינו מתייחסים לאוכל תנכ"י כמו שמכירים אותו בדרך כלל, זה היה מוציא את כל הכיף מהיצירה.מה שהחלטנו לעשות הוא לנסות להראות אם אפשר היה לנסוע בזמן, אולי ככה סוגי המזון האלה שאכלו אז - היו נראים היום. הכי חשוב מבחינתנו בצילום זה לייצר עניין, הומור, ושבמקביל הוא ייראה מאוד מפתה. אם זה לא סקסי, אנחנו לא מצלמים. ולהפוך את התנ"ך לסקסי זו משימה לא קלה".

חטיף בריאות מחיטה ירוקה בהשראת סיפור שמשון ודלילה, צילום: Roshianu  Moloko חטיף בריאות מחיטה ירוקה בהשראת סיפור שמשון ודלילה | צילום: Roshianu Moloko חטיף בריאות מחיטה ירוקה בהשראת סיפור שמשון ודלילה, צילום: Roshianu  Moloko

 

מה מופיע בעבודות?

"יש למשל עבודה אחת שבה לקחנו את החיטה הירוקה שנהגו לאכול אז ויצרנו ממנה חטיף אנרגיה שנקרא 'שמשון'", מסביר אלון רושיאנו, "או סצנת סיפור עגל הזהב שמיוצגת בצילום של אוסובוקו עם עצם מוזהבת. את הסצנה שלפיה משה הכה בסלע ויצאו ממנו מים תיארנו מבקבוקי חצי ליטר שזונדר יצק מבטון וקראנו לה 'מוזס ספרינגס'".

המנות בצילומים אכילות?

"כל מנה אפשר להכין", אומר זונדר. "אנחנו לא סתם מעמיסים כדי שיצטלם יפה. אבל המטרה היא לא להראות מנות שאפשר לתת את המתכון שלהן, זה לא משהו ש’כל אחד יכול להכין בבית’. בצילומים אנחנו משתמשים בטכניקות מיוחדות כדי שייצאו יותר יפים או כדי להדגיש איזה רעיון או מסר אמנותי. האוכל הוא האמצעי בלבד".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות