אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ב-23% מהמשפחות באילת שני בני הזוג מובטלים צילומים: שאטרסטוק

ב-23% מהמשפחות באילת שני בני הזוג מובטלים

שירות התעסוקה ועיריית אילת סיכמו על תוכנית חירום בהיקף של 15 מיליון שקל, לשיקום העיר המוליכה בטבלת האבטלה בארץ ובה אחד מכל שני מועסקים מובטל. מובטלים יוכשרו בעבודה מרחוק. ראש העירייה: "מנסים למנוע הגירה שלילית"

19.05.2020, 11:24 | שחר אילן

ב-23% מהמשפחות באילת שני בני הזוג מובטלים. זאת לעומת ממוצע ארצי של 16%. אילת, שרוב התעסוקה בה מבוססת על התיירות המושבתת ועסקים המשרתים את התיירות, מובילה את טבלה האבטלה הארצית. בסוף אפריל נרשמו בה 46% אבטלה, כלומר אחד מכל שני עובדים בחל"ת או שפוטר. כך עולה מנתונים שמפרסם היום שירות התעסוקה.

קראו עוד בכלכליסט

מהנתונים עולה גם שרק ל-36% מהמובטלים באילת יש ילדים תלויים בהם. שעור זה דווקא נמוך מהממוצע הארצי העומד על 45%. ההיבט הזה של האבטלה באילת מרכך במידה מסוימת את חומרת המשבר אבל מחזק את החשש מהגירה שלילית.

ראש עיריית אילת מאיר יצחק הלוי ראש עיריית אילת מאיר יצחק הלוי ראש עיריית אילת מאיר יצחק הלוי

שירות התעסוקה ועיריית אילת סיכמו על תוכנית חרום למאבק בעיר שהיקפה בשלב ראשון 15 מיליון שקל. התוכנית תכלול הקמת מרכז להכשרה והסבה מקצועית עם דגש על הקנית כלים לעבודה מרחוק, כלומר עידוד תושבים למצוא תעסוקה אצל מעסיקים מחוץ לעיר. כן היא תכלול עידוד יזמים להקים עסקים בעיר והקמת תשתיות לעסקים חדשים. יוקם פורום שולחן עגול להתמודדות עם המשבר בעיר בהשתתפות נציגים של משרדי ממשלה, ארגוני מעסיקים, העירייה ועוד.

איציק שמולי,  שר העבדוה והרווחה, צילום: עמית שעל איציק שמולי, שר העבדוה והרווחה | צילום: עמית שעל איציק שמולי,  שר העבדוה והרווחה, צילום: עמית שעל

ראש עיריית אילת מאיר יצחק הלוי: "אין ספק ששיקום אילת יארך זמן רב, ואחוז האבטלה ימשיך להיות גבוה בחודשים הקרובים". לדבריו "יש לייצר תעסוקה מהירה עבור המובטלים, כדי לסייע להם ככל הניתן וגם על מנת למנוע הגירה שלילית".

שר העבודה הרווחה החדש, איציק שמולי אומר כי "מטה לחמם של רבבות אנשים באילת ובערבה נשבר, במיוחד מענף התיירות והמעגלים שסביבו. על כן אנחנו יוצאים מיד לתוכנית סיוע ממוקדת". מנכ"ל שירות התעסוקה רמי גראור הוסיף: "יש העשיר את תמהיל העבודות באילת כך שייווצרו עוד מקומות עבודה שאינם רק מענפי המלונאות והתיירות. כך, יהיה לעיר יסוד כלכלי איתן שימנע ממנה פגיעות קיצוניות כמו זו שאנו רואים כעת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות