אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עסקת נדל"ן גדולה בירושלים: סינמדיה שכרה 10,000 מ"ר בהר חוצבים צילום: רד בינת נכסים

בלעדי לכלכליסט

עסקת נדל"ן גדולה בירושלים: סינמדיה שכרה 10,000 מ"ר בהר חוצבים

החברה, שהוקמה בשנה האחרונה לצורך רכישתה של חטיבת הווידיאו של סיסקו וההתנתקות מהחברה האם, שכרה את השטח מידי חברת רד בינת ותשלם עבורו כ-14.2 מיליון שקל בשנה

19.05.2020, 12:40 | דותן לוי

חברת סינמדיה (SynaMedia), העוסקת בתחום הוידאו, חתמה על חוזה להשכרה של 10 אלף מ"ר מחברת רד בינת נכסים מקבוצת רד בינת, כך נודע לכלכליסט". מדובר בשטחי משרדים ברמת גמר ובנוסף הושכרו גם 400 מקומות חנייה בחניון התת קרקעי במגדל רד ירושלים בהר חוצבים.

מדובר בעסקת השכירות הגדולה ביותר שבוצעה בהר חוצבים בעשור האחרון, העסקה האחרונה הגדולה הייתה של מוביל איי ששכרה 6,000 מ"ר ב-2009, ולפני כן של NDS ששכרה כ-20 אלף מ"ר לפני למעלה מ-15 שנה. חברות נוספות שפועלות במתחם התעסוקה כמו טבע, אופיר אופטרוניקס ומובילאיי מחזיקות בשטחים בבעלותן.

המגדל שבו שכרה סינמדיה את שטח המשרדים הוא מגדל רד ירושלים, שנבנה בימים אלו בעלות הקמה של כ- 250 מיליון שקל. מדובר במגדל הרביעי שמקימה רב בינת נכסים בהר חוצבים, והוא צפוי להתאכלס באוקטובר 2020. המגדל משתרע על שטח כולל של כ-52 אלף מ"ר, כולל 17 קומות מעל האדמה ו-10 קומות תת קרקעיות. סינמדיה שכרה 7 קומות (קומות 2-8) ותשלם עבורם סכום של כ- 1.2 מיליון שקל לחודש, על פי הסכם שכירות שנחתם למשך 10 שנים עם אופציה להארכה של 5 שנים נוספות. עסקאות אחרות בסביבת הפרויקט נסגרו במחירים של 70-60  שקל למ"ר ברמת מעטפת.

מגדל רד בינת בירושלים , צילום: רד בינת נכסים מגדל רד בינת בירושלים | צילום: רד בינת נכסים מגדל רד בינת בירושלים , צילום: רד בינת נכסים

המגדל נבנה על פי תקן ירוק, והוא הראשון מסוגו בהר חוצבים. כמו כן, 14 אלף מ"ר מתוכו, נבנו ב-4 קומות תת קרקעיות אשר ישמשו כדאטה סנטר שיהפוך לחוות השרתים הגדולה והמאובטחת ביותר במזרח התיכון, שתספק שירותי ענן מתקדמים לחברות ענק במשק מהתעשיות הביטחוניות, חברות ממשלתיות, בנקים, חברות ביטוח ועוד. עלות ההקמה של החווה עומדת על כ- 200 מיליון שקל נוספים. בנוסף, גם בכוונת סינמדיה להקים חוות שרתים באחת הקומות ששכרה.

סינמדיה היא חברת הייטק בינלאומית, והשטח ששכרה בירושלים ישמש כמרכז הפיתוח שלה בישראל, ויעבדו בו כ-600 עובדים. החברה הוקמה בשנה האחרונה לצורך רכישתה של חטיבת הווידיאו של סיסקו וההתנתקות מהחברה האם, ומציעה פלטפורמת וידיאו ייחודית המשרתות בין היתר לקוחות כמו: רשת Sky, וריזון, וודפון, קומקאסט, דיסני ו-AT&T.

מדובר בעסקה שנחתמה על הנייר כבר לפני תקופת הקורונה והאישורים המשפטיים התקבלו כעת ובהתאם לתקופה העסקה נחתמה על ידי החברות מרחוק, באופן דיגיטלי מלא ועל ידי מערכת חתימות דיגיטליות.

תיווך בעסקה אלעד פוקס מנכ"ל אינדקס נדל"ן, הנציגה הישראלית של חברת שירותי הנדל”ן הבינלאומית .Savills

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות