אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הקנסות באיחוד האמירויות: 800 דולר לאי חבישת מסכה ו-2,700 דולר על מסיבות צילום: רויטרס

הקנסות באיחוד האמירויות: 800 דולר לאי חבישת מסכה ו-2,700 דולר על מסיבות

בעלי מסעדות ומכוני כושר שיפתחו מעבר לשעות שנקבעו עלולים להיקנס בכ-13 אלף דולר. קנס גבוה נוסף של 8,000 דולר יוטל על מורים פרטיים שימשיכו ללמד תלמידים

19.05.2020, 15:01 | שירות כלכליסט

איחוד האמירויות הערביות חשפו את העונשים שיוטלו על אזרחים שיפרו את ההגבלות והחוקים, שנועדו לבלום את התפשטות הקורונה. בנוסף, צעדים נוספים צפויים להיכנס לתוקף החל ממחר (ד'), זאת על אף שלפני פחות מחודש הקלו את ההגבלות. איחוד האמירויות הערביות היא פדרציה הכוללת שבע אמירויות ביניהן אבו דאבי ודובאי.

לפי ההודעה שפרסמו הרשויות, קנס של 10,000 דירהם (2,722 דולר) יוטל על מי שיארח מסיבה, וכל אחד מהמשתתפים יידרש לשלם 5,000 דירהם. כמו כן, יוחזר העוצר ויימשך בכל יום מהשעה שמונה בערב עד שש בבוקר, זאת לאחר שכבר קוצר בשעתיים. מהרשויות נמסר כי ההחלטה התקבלה בשל עלייה בהדבקויות שנבעה לדבריהם מכך שאנשים פעלו בחוסר אחריות. "אנחנו מדברים פה על אנשים בודדים שעדיין לא מודעים להשלכות של אי ציות להנחיות ומסכנים את הבריאות והבטיחות של אחרים", מסרה דוברת הממשלה אמנה אל – דאחק אל שאמסי. "התנהגות לא אחראית של אדם אחד או שניים יכולה להשפיע על משפחות שלמות".

בית חולים באבו דאבי, צילום: רויטרס בית חולים באבו דאבי | צילום: רויטרס בית חולים באבו דאבי, צילום: רויטרס

באמירויות יש 24,190 חולים מאומתים ו-224 מתים מהקורונה, כך לפי הנתונים של אוניברסיטת ג'ונס הופקינס.

על אף ההגבלות החדשות, בתי קפה וקניונים ימשיכו לפעול, אף שבשעות מצומצמות ותחת הגבלה של שעתיים לכל אדם. הקניונים פועלים בתפוסה של 30%, ולילדים מתחת לגיל 12 ומבוגרים מעל גיל 60 אסור להיכנס אליהם. מותר גם להתעמל ליד הבית למשך שעתיים, אך רק לבד או בזוגות. לעומת זאת, בתי קולנוע, בתי ספר ומתקני ספורט ישארו סגורים.

הקנסות שיוטלו עלולים להגיע עד 50 אלף דירהם (13,600 דולר) לבעלי מסעדות ומכוני כושר שיפתחו מעבר לשעות שנקבעו, וכן לאנשים שמפרים צווי בידוד. קנס גבוה נוסף של 30 אלף דירהם (8,000 דולר) יוטל על מורים פרטיים שימשיכו ללמד תלמידים. הרשויות הכריזו גם על קנסות שיוטלו על אנשים שהחלימו מקורונה אך לא משתפים פעולה עם מכשירי הניטור אחריהם או שמסרבים להוריד את אפליקציית הניטור. קנסות נמוכים יותר של 5,000 דירהם (1,360 דולר) יוטלו בין השאר על אנשים שלא שומרים על הנחיות הריחוק החברתי, אנשים שמסרבים לעבור בדיקת קורונה או חברות שלא מקפידות שהעובדים יחבשו מסכות. העונש לאנשים פרטיים על אי חבישת מסיכה יעמוד על 3,000 דירהם (בסביבות 800 דולר).

בנוסף, הרשויות הדגישו כי אסור לחגוג את סיום הרמאדאן בשבוע הבא בהתקהלויות, כולל אירועים משפחתיים. המסגדים יישארו סגורים והמתפללים נדרשו להישא בבית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות