אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המכה שחטפו הברים מתגלגלת לדוחות טמפו - רווחי החברה נפלו ב-47% צילום: אתר החברה

המכה שחטפו הברים מתגלגלת לדוחות טמפו - רווחי החברה נפלו ב-47%

סימני השאלה בדבר היכולת לגבות את החובות מבעלי המסעדות והברים אילצו את טמפו לבצע הפרשה נרחבת לחובות מסופקים - הוצאות ההנהלה קפצו ב-44% ל-26.5 מיליון שקל, הרווח הנקי נפל ל-5.3 מיליון שקל בלבד; מכירות המשקאות האלכהוליים ירדו ב-4% ל-117 מיליון שקל, הרווח התפעולי של מגזר האלכוהול נפל ב-34%

19.05.2020, 22:20 | נורית קדוש

המכה שספג ענף המסעדנות מתגלגלת לדוחות הכספיים של טמפו. סימני השאלה בדבר היכולת לגבות חובות ממסעדנים ובעלי ברים מאלצים את חברת המשקאות לבצע הפרשה מוגברת של חובות מסופקים, וזו מקפיצה ב-44% את הוצאות ההנהלה ל-26.5 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

טמפו רשמה ברבעון הראשון קיפאון בשורת ההכנסות - עלייה של 1% בלבד במכירות ל-333 מיליון שקל; מכירות המשקאות האלכוהוליים (ללא יין) ירדו ב-4% ברבעון ל-117 מיליון שקל. מנגד, מכירות היין עלו ב-3% ומכירות המשקאות הקלים צמחו ב-5%. הנסיגה במכירות, לצד הקפיצה האמורה בהוצאות, מובילים לתוצאה בלתי נמנעת: טמפו חותמת את הרבעון הראשון עם נפילה של 47% ברווח הנקי (בהשוואה לרבעון המקביל) ל-5.3 מיליון שקל בלבד.

ההוראה לסגור את בתי האירוח והמסעדות נכנסה לתוקף לקראת סוף הרבעון, במחצית מרץ, והיא חלה לכל אורך אפריל ומאי, כך שהפגיעה האמיתית בתוצאות של טמפו צפויה בתוצאות הרבעון הנוכחי (שני 20). בחברת טמפו שבבעלות ז'ק בר (60%) והייניקן (40%), מצפים לנפילה של 30% בהכנסות ברבעון השני (בהשוואה לרבעון המקביל ב-2019) לצד שיעור דומה של ירידה ברווח. טמפו העמידה אשראי רחב לצורך תמיכה בלקוחות שלה בתקופת המשבר - חשבונות רבים לא שולמו על ידי לקוחות והחברה מציינת כי היא לא יכולה להעריך את היקף ההשפעה של הקורונה על חובותיה המסופקים ברבעון הנוכחי.  

בחלוקה למגזרים, המשקאות האלכוהוליים סגר את החודשים ינואר-מרץ עם נפילה של 34% ברווח התפעולי ל-11.4 מיליון שקל; פעילות יין ברקן רשמה עלייה של 45% ברווח התפעולי - הרווח התפעולי במגזר המשקאות הקלים זינק ב-38%.

 

טמפו הוציאה 300 מ-1,300 עובדי הקבוצה לחופשה ללא תשלום, עד להודעה חדשה. במקביל עברו מרבית עובדי החברה האחרים למתכונת עבודה של ארבעה ימים בשבוע. חברי ההנהלה (כולל בנו של ז׳ק בר, בעל השליטה) עדיין מועסקים במתכונת של שבוע עבודה מלא תוך הפחתה של 20% בשכרם. בר עצמו, המשמש יו"ר הדירקטוריון ומנכ"ל החברה וסגנו אמיר בורנשטיין הנמנה על קבוצת השליטה בחברה, עובדים במתכונת של שבוע עבודה מלא תוך הפחתה של 25% מדמי הניהול המשולמים להם. המתכונת האמורה והשינויים בשכר יישארו בתוקף עד סוף המחצית הראשונה של השנה. בנוסף החליט דירקטוריון החברה, שלא להכריז בשלב זה, על חלוקת דיבידנד לבעלי המניות.

ז ז'ק בר בעל השליטה בטמפו | צילום: סיון פרג ז

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות