אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בנק ישראל: בחלק מהענפים הוצאות הציבור בכרטיסי אשראי חזרו לרמה שלפני המשבר צילום: רויטרס

דיווח שוטף

בנק ישראל: בחלק מהענפים הוצאות הציבור בכרטיסי אשראי חזרו לרמה שלפני המשבר

על פי בדיקה של בנק ישראל, בענפי מוצרי חשמל, ביגוד וריהוט סכומי ההוצאה שבו לרמות שלפני תחילת המשבר. כמו כן, קיימת מגמה חיובית גם בהוצאה על מסעדות, חינוך ופנאי כאשר במקביל ההוצאה בתחומי התיירות השונים טרם התאוששה; מהיום: מותר ללכת לים - ולהתפלל במבנה סגור. התפילה תתאפשר תחת מגבלות הכוללות עד 50 איש במבנה, תוך הקפדה על מרחק של 2 מטרים בין אדם לאדם; מספר הנדבקים החדשים בקורונה עמד היום על 11

20.05.2020, 20:41 | כלכליסט ו-ynet

נגיף הקורונה – תמונת מצב בארץ ובעולם

20:30 - מספר המאובחנים החדשים בקורונה היום - 11

מספר המאובחנים החדשים שלקו היום בקורונה עלה ב-11, וכעת מספר הנדבקים הכולל בנגיף עומד על 16,665. במקביל מספר החולים הפעילים ירד היום ב-60 ועומד על 2,812. מספר החולים שהחלימו מהמחלה עומד על 13,574.

 

13:30 -  בנק ישראל: הוצאות הציבור בכרטיסי אשראי בענפי חשמל, ביגוד וריהוט - שבו לרמות שלפני תחילת המשבר

במסגרת המעקב אחר האינדיקטורים השונים פרסם היום בנק ישראל את העדכון השבועי של השינויים בהוצאה בכרטיסי האשראי בחן הבנק את הוצאות לפי הענפים ומצא כי בענפי מוצרי חשמל, ביגוד וריהוט סכומי ההוצאה שבו לרמות שלפני תחילת המשבר. הגידול בהוצאה על דלק וכלי תחבורה ממחישה את הגידול בניידות של הציבור שבנק ישראל כבר הצביע עליה שבוע שעבר במסגרת ניתוח נתוני הניידות של גוגל. עוד עולה מנהתונים כי קיימת מגמה חיובית גם בהוצאה על מסעדות, חינוך ופנאי כאשר במקביל ההוצאה בתחומי התיירות השונים טרם התאוששה. בעוד שב-17 באפריל ההוצאה הממוצעת בכרטיס אשראי הייתה קטנה בכ-42% ביחס לתחילת השנה, ב-18 במאי ההוצאה הממוצעת בכרטיס אשראי הייתה קטנה בכ-12% ביחס לתחילת השנה. (עמרי מילמן)

12:45 - בנק ישראל - הקורונה גררה ירידה של כ-10% בביקוש לחשמל

בנק ישראל מודיע הבוקר (ד) שהוא יחל לנטר את צריכת החשמל הארצית, זאת כאינדיקטור לכלל הפעילות במשק. ניתוח של החודשים האחרונים שבוצע שם מגלה שבחודש מרץ נרשמה ירידה בצריכת החשמל שהתעצמה בהמשך והגיעה לשפל בצריכה בשעות הבוקר של חודש אפריל.

 "בחודש זה צריכת החשמל בשעות הבוקר היתה נמוכה ב-13% מהממוצע בשנתיים קודמות", אומרים בבנק ישראל, פועל יוצא של הסגר על מפעלי התעשיה, מתחמי הבילוי והקפאת הביקוש לתיירות בחג הפסח.

תחנת הכוח רדינג, צילום: עמית שעל תחנת הכוח רדינג | צילום: עמית שעל תחנת הכוח רדינג, צילום: עמית שעל

12:30 -  פגישה בין כץ להתאחדות אולמות האירועים

שר האוצר הנכנס, ישראל כץ נפגש היום עם נציגי התאחדות אולמות האירועים. בפגישה סוכם כי תופסק שביתת הרעב שנפתחה בעקבות מצוקת הענף עם פרוץ משבר הקורונה. במסגרת הפגישה הועלו דרישות בעלי האולמות בנוגע לתעריפי הארנונה הגבוהים והכרה בעבודה באולמות כעבודה מועדפת לחיילים. אולם בשלב זה לא סוכם דבר.

אתמול החליט שר הבריאות יולי אדלשטיין לפרסם את המתווה להחזרת הפעילות של האולמות וגני האירועים ולאפשר את פתיחתם החל מ-14 ביוני.

08:45 - בן 33 שסבל ממחלת ריאות מת מקורונה בתל השומר

אבישלום רוזיליו, בן 33 ממגדל העמק, מת מנגיף הקורונה בבית החולים שיבא בתל השומר. הוא סבל ממחלת ריאות כרונית ונזקק להנשמה לפני שנדבק בנגיף. בני משפחה נוספים שלו שחלו בקורונה החלימו.

07:00 - הממשלה אישרה: בוטל איסור השהייה בחוף הים

הממשלה אישרה הלילה במשאל טלפוני תיקון לתקנות שעת חירום: בוטל איסור השהייה בחוף הים. שהייה בחוף הים תתאפשר בהתאם לכללי ה"תו הסגול" הכוללים ריחוק פיזי בין המתרחצים; אף שתקנות משרד הפנים קובעות כי יש חובה לעטות מסכות בחופים, לא יהיה צורך לעטות אותן לאור העובדה שמשרד הבריאות קבע שאין צורך בעטיית מסכות בימי השרב. העונה היתה אמורה להיפתח במקור ב-1 באפריל

כמו כן בוטל האיסור לקיים תפילה במבנה - התפילה תתאפשר תחת מגבלות הכוללות עד 50 איש במבנה, תוך הקפדה על מרחק של 2 מטרים בין אדם לאדם, עטיית מסיכות ומינוי "נאמן קורונה" לבית התפילה.

הממשלה ביטלה גם את האיסור על הפעלת מוזיאון - התיקון האמור לא יכלול הפעלת מתקנים או מוצגים לילדים שניתן לגעת בהם. מוזיאונים יפעלו בהתאם לכללי ה״תו הסגול״ הנהוגים בהפעלת מקום ציבורי ובכלל זה כניסת אדם לכל 15 מ"ר.

השרים אישרו גם את הארכת הנחיית הבידוד לחוזרים מחו"ל, בהם אלו שיכולים לבצע אותו במסגרת ביתית.

מתרחצים בתל אביב, צילום: ניצן דרור מתרחצים בתל אביב | צילום: ניצן דרור מתרחצים בתל אביב, צילום: ניצן דרור

6:45 - ברים נפתחו, פוזרה התקהלות בכיכר דיזנגוף בת"א

שעות ספורות לפני פתיחת החופים ושבוע לפני פתיחת המסעדות: בעלי כמה ברים ומסעדות בתל אביב החליטו לפתוח הלילה  את שערי בתי העסק שלהם, למרות שהדבר עדיין נאסר בהנחיות הקורונה. מנגד, העובדים הקפידו על שימוש באמצעי הגנה והמזון והשתייה הוגשו בכלים חד-פעמיים. המשטרה הזהירה בעלי עסקים כי תחלק דו"חות אם לא יסגרו אותם.

במקביל, המשטרה פיזרה התקהלות גדולה בניגוד להנחיות של מאות בני אדם בכיכר דיזנגוף בתל אביב. אדם אחד, שלפי המשטרה סירב להיענות להנחיות השוטרים, קילל אותם והתעמת עימם, עוכב לחקירה. במשטרה ציינו עוד כי הוא אמר שיתפנה מהמקום רק אם ייעצר. שאר המתקהלים התפזרו במהירות מהמקום.

ארכיון. בר תל אביבי, צילום: נמרוד גליקמן ארכיון. בר תל אביבי | צילום: נמרוד גליקמן ארכיון. בר תל אביבי, צילום: נמרוד גליקמן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות