אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מג'יק ג'ונסון ילווה 100 מיליון דולר לעסקים קטנים בבעלות נשים ובני מיעוטים צילום: איי אף פי

מג'יק ג'ונסון ילווה 100 מיליון דולר לעסקים קטנים בבעלות נשים ובני מיעוטים

כוכב הכדורסל לשעבר הוא כיום הבעלים של חברת נדל"ן ויזמות עסקית; יקים יחד עם חברת ההשקעות MBE קרן מיוחדת שתסייע לעסקים שנפגעו במשבר הקורונה; לדבריו, לעסקים אלה "כנראה לא היתה מערכת יחסים עם הבנקים. כעת אנחנו אומרים - תהיה לכם מערכת יחסים איתנו"

20.05.2020, 09:10 | שירות כלכליסט
סיוע בימי הקורונה: מג'יק ג'ונסון, אחד הכדורסלנים הגדולים בכל הזמנים, החליט לסייע לעסקים קטנים בבעלות נשים ובני מיעוטים.

קראו עוד בכלכליסט

ג'ונסון, לשעבר כוכב לוס אנג'לס לייקרס ובעלים של חברת הנדל"ן ויזמות עסקית (Magic Johnson Enterprises) יצר קשר עם חברת ההשקעות MBE Capital Partners במטרה להקים קרן, ממנה יוכלו העסקים לקבל הלוואות.

מג מג'יק ג'ונסון | צילום: איי אף פי מג

ג'ונסון ו-MBE מתכננים להלוות 100 מיליון דולר לעסקים קטנים בבעלות נשים ובני מיעוטים שנפגעו מהקורונה. הערבות להלוואות תגיע מחברת הביטוח של ג'ונסון ( EquiTrust Life Insurance).

"זה יאפשר להם לשמר את העובדים ולהישאר פתוחים", אמר ג'ונסון ל-CNBC. ההלוואות צפויות לסייע לכ-100 אלף עסקים. 

הקונגרס האמריקאי פתח קרן בשווי 349 מיליארד דולר להלוואות לעסקים מתקשים אבל הכסף הזה נגמר וכך גם תוספת של 60 מיליארד דולר שניתנה לעסקים קטנים. לפי ההערכות, בעלי חברות ממוצא אפרו-אמריקאי והיספאני התקשו להשיג הלוואות בגלל היעדר מערכות יחסים עם בנקים גדולים. "אנחנו צריכים לזכור שהעסקים הללו קיימים בקהילות עירוניות במשך הרבה מאוד זמן", אמר ג'ונסון, "הם עשו דברים גדולים וכנראה שלא היתה להם מערכת יחסים עם הבנקים כשהתמריצים הגיעו לבנקים אלה. אז כעת אנחנו יכולים להגיד 'בואו, תהיה לכם מערכת יחסים איתנו'".

ג'ונסון הוא אחד מהספורטאים העשירים בכל הזמנים עם שווי מוערך של כמיליארד דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות