אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
השקל רשם יום שני של עליות; הדולר במגמה מעורבת צילום: בלומברג

דיווח שוטף

השקל רשם יום שני של עליות; הדולר במגמה מעורבת

המטבע הישראלי ממשיך להתחזק מול המטבעות העיקריים בעולם - הדולר נחלש ב-0.5% ושערו היציג נקבע על 3.504 שקלים, היורו נסוג אף הוא ב-0.6% ושערו היציג נקבע על 3.839 שקלים, הפאונד מחק 0.5% מול המטבע הישראלי, ושערו היציג נקבע על 4.295 שקלים; בשוקי העולם, היורו מטפס אל מול המטבע האמריקאי, הפאונד נחלש

20.05.2020, 15:35 | נועם לנדמן

השקל טיפס יום נוסף אל מול המטבעות הזרים: הדולר נחלש ב-0.5% ושערו היציג נקבע על 3.504 שקלים, היורו נסוג אף הוא ב-0.6% ושערו היציג נקבע על 3.839 שקלים. הפאונד מחק 0.5% מול המטבע הישראלי, ושערו היציג נקבע על  4.295 שקלים.

קראו עוד בכלכליסט

בשוקי העולם, הדולר במגמה מעורבת: היורו מטפס ב-0.3% לשווי של 1.095 דולרים, הפאונד נחלש ב-0.1% לרמה של 1.223 דולרים.

מט"ח, צילום: בלומברג מט"ח | צילום: בלומברג מט"ח, צילום: בלומברג

קובי לוי, ראש דסק אסטרטגיית שווקים בלאומי שוקי הון, מתייחס להתחזקות היורו מול השקל: "הצמד אירו-שקל פרץ רף משמעותי ועלה מעל שער של 3.86 שקל לאירו. בין הסיבות להתחזקות האירו ביומיים האחרונים - אמש גרמניה וצרפת הודיעו על התוכנית הצרפתית-גרמנית ((Franco German plan , במסגרתה גובשה תוכנית ליצירת קרן חילוץ אירופאית שתגייס בשם האיחוד האירופי חוב בסך 500 מיליארד אירו בשוקי ההון. הקרן תחולק בין מדינות האיחוד כמענקים. למרות שמדובר בסכום לא נמוך יחסית, השווה ל- 4% מהתוצר של הגוש, ושנדרש תהליך אישור נוסף לפני הפעלתה, ההסכמה של גרמניה וצרפת לתוכנית היא סימן מעודד לשיפור האחידות הפיסקלית, הסולידריות והשותפות בין מדינות אירופה, ועונה על צורך שעלה בעקבות המשבר לגיוס חוב ציבורי מבוזר בשם האיחוד ולא באופן עצמאי על ידי מדינות שונות".

לדברי לוי, "נגידת הבנק המרכזי באירופה ציינה אמש כי פסק הדין הגרמני, שהטיל ספק בחוקיות תוכנית התמיכה במדינות (PSPP), לא מטריד אותה, והבנק המרכזי ימשיך בתוכניות ההרחבה שלו. להערכתנו, האירו-שקל צפוי להיסחר בטווח ממוצע של 3.75-3.85 במהלך שנת 2020, כשהשקל צפוי להתחזק בהדרגתיות בהמשך השנה. התקדמות בתהליך אישור התוכנית הצרפתית גרמנית בפועל עשויה לספק רוח גבית לאירו, לחזקו מול הדולר, ולהאט את קצב התחזקות השקל מולו. גורם סיכון משמעותי לתחזית הוא המגמה בשוקי המניות. אם יחזרו המימושים בשוקי המניות הגלובליים הגדולים, השקל צפוי להיחלש מול מטבעות כלכלות מפותחות והאירו ביניהם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות