אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תעשיית המוזיקה סובלת כיום, אך ההכנסות צפויות להכפיל עצמן עד סוף העשור צילום: שאטרסטוק

תעשיית המוזיקה סובלת כיום, אך ההכנסות צפויות להכפיל עצמן עד סוף העשור

לפי גולדמן זאקס, נזקי הקורונה יחתכו את הכנסות התעשייה ב-25% השנה, כשתחום ההופעות החיות יספוג נזק של 75%; אולם יש למה לצפות בזכות התחזקות שירותי הסטרימינג ועלייה עתידית בביקושים, ועד סוף העשור ההכנסות יטפסו ל-142 מיליארד דולר

20.05.2020, 11:24 | שירות כלכליסט

אנליסטים בגולדמן זאקס מעריכים כי הכנסות תעשיית המוזיקה העולמית ייחתכו השנה ב-25%, בעיקר בשל השיבושים שאירעו בכל חלקי התעשייה בעקבות התפשטות מגפת הקורונה.

קראו עוד בכלכליסט

לפי הדו"ח שפרסמו האנליסטים בבנק האמריקאי, תחום ההופעות החיות "ייפגע בצורה חמורה" מהדחיות ומהביטולים של אירועים השנה, שיובילו לצניחה של 75% בהכנסות הנובעות ממנו. אולם, בטווח הארוך התחזית היא להתאוששות יציבה, הודות בין השאר להתחזקות שירותי הסטרימינג בתשלום, העלייה בביקוש לתכני מוזיקה ולאירועים חיים, הזדמנויות רישוי חדשות והתפתחויות חיוביות בתחום הרגולציה.

אדי ודר, סולן פרל ג אדי ודר, סולן פרל ג'אם | צילום: רויטרס אדי ודר, סולן פרל ג

כתוצאה מכך, הכנסות תעשיית המוזיקה העולמית צפויות לטפס ל-142 מיליארד דולר עד סוף העשור, זו תהיה עלייה של 84% מההכנסות של 77 מיליארד דולר שנרשמו בסוף השנה שעברה.

בניסיון לבלום את התפשטות מגפת הקורונה, שבה חלו עד כה מעל 4.9 מיליון אנשים ברחבי העולם, הטילו ממשלות רבות סגר על האוכלוסייה והורו על הגבלות על התנועה והתקהלויות. הצעדים הללו צפויים להוביל להאטה הכלכלית החמורה ביותר מאז ימי השפל הגדול בשנות ה-30 של המאה הקודמת.

בעוד ששוק ההופעות החיות נפגע מצעדי הריחוק החברתי, לפי הערכות האנליסטים, שוק הסטרימינג המקוון של מוזיקה ימשוך עד 1.2 מיליארד משתמשים עד 2030 – גבוה פי 4 מ-341 מיליון המנויים בתשלום ב-2019. עם זאת, המרוויחים הגדולים כתוצאה מהצמיחה בפופולריות של שירותי הסטרימינג יהיו חברות המוזיקה יוניברסל מיוזיק גרופ וסוני מיוזיק. "פלטפורמות הסטרימינג צפויות להרוויח גם מהעלייה באימוץ שירותי הסטרימינג, אך התחרות צפויה גם להתגבר: "הצרכנים יעדיפו שחקנים מובילים כמו ספוטיפיי וטנסנט מיוזיק", נכתב בדו"ח, "במקביל, אנחנו מאמינים שיוטיוב מוצבת בעמדה טובה במיוחד לנצל את השימוש הגובר ולהרוויח כסף מקליפים באמצעות פרסום ומנויים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות