אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי הזזת המנכ"ל, בעלי הבית החדשים של BOL ממשיכים לקצץ צילום: בלומברג

בלעדי לכלכליסט

אחרי הזזת המנכ"ל, בעלי הבית החדשים של BOL ממשיכים לקצץ

שבועיים אחרי הזזת תמיר גדו מתפקיד המנכ"ל לתפקיד אחראי הפארמה, בעלי השליטה בחברת הקנאביס פיטרו חבר הנהלה נוסף, ביטלו הזמנת מיכון שיועד למפעל בפורטוגל וקיצצו בשעות הנוספות; מיקי מנדלסון, נציג המשקיעה הגדולה עמיר שיווק: "החברה מתייעלת לאור התחרות שחווה השוק הישראלי"

20.05.2020, 18:20 | צלי גרינברג
בעלי הבית החדשים של BOL פארמה (שאיפה לחיים) ממשיכים בביצוע שינויים בחברה ומפטרים את אבנר שקל, שכיהן כמנהל אתר החברה ברבדים וכחבר הנהלה, ומחזיק באופציות לאחוזים בודדים ממניותיה.

קראו עוד בכלכליסט

המשקיעים החליטו גם לבטל הזמנת מיכון בשווי מיליוני דולרים, שיועד בעיקר למפעל של החברה בפורטוגל, וטענו כי "אין בו צורך" וכי כל ביצוע של שעות נוספות ועבודה במשמרת שלישית ייעשו באישור ההנהלה בלבד.

הזמנת המיכון היא חלק מהתהליך העתידי שהחברה פירסמה בתשקיף שהגישה להנפקה ראשונה לציבור (IPO) בקנדה לפי שווי של מיליארד דולר אמריקאי. לפי התשקיף, יוכל המפעל שלה לייצר עד 340 טונות שמן ותפרחות קנאביס רפואי – כמעט פי 15.5 מהביקוש בשוק המקומי, שלעת זו הוא שוק הקנאביס הרפואי הגדול בעולם.

חוות גידול קנאביס של BOL חוות גידול קנאביס של BOL חוות גידול קנאביס של BOL

 

ארבעת המשקיעים העיקריים בחברה, עמיר שיווק הציבורית (29%), ליאון קופלר (15.9%), OurCrowd וקרן גנדיר (8.1% יחד), המירו לפני כשבועיים את 40 מיליון הדולר שהלוו לחברה ל-53% מהון המניות, והפכו לבעלי הבית החדשים. מאז ההמרה החלו בביצוע צעדי התייעלות שונים לאור הפסדי החברה, וכישלון הנפקתה במהלך 2019.

BOL פארמה מבצעת את השינויים כשבועיים לאחר שבעלי השליטה החדשים הזיזו מתפקיד המנכ"ל את תמיר גדו, שניסה להוביל את החברה להנפקה. כעת משמש גדו כאחראי הפארמה של BOL, ועדיין מחזיק ב-10% ממניות החברה.

מיקי מנדלסון, לשעבר מנכ"ל עמיר שיווק ויועץ פעילות הקנאביס שלה, אמר לכלכליסט כי "החברה מתייעלת לאור התחרות שחווה השוק הישראלי, ומכינה עצמה לקראת אישור הייצוא בתקופה הקרובה. הייבוא לישראל הביא עימו סטנדרט חדש לשוק המקומי, ו-BOL מחויבת לעמוד בו".

בפברואר השנה יצאה BOL לגיוס 35 מיליון דולר לפי שווי חברה של 225 מיליון דולר, כאשר ביוני 2019 היא ניסתה לבצע הנפקה ראשונית בבורסת טורנטו (TSX) לפי שווי של מיליארד דולר אמריקאי. לאחר שלא זכתה לביקושים הנדרשים בהנפקת המניות הראשונה היא הורידה את השווי לכ-827 מיליון דולר, ומשלא קיבלה ביקושים גם לשווי זה החליטה לוותר על ההנפקה והאשימה בכך את תנאי השוק ששררו אז.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות