אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נציב שירות המדינה יבחן הליך משמעתי נגד המורה שדרשה מילדה להסיר שמלה צילום: אלכס קולומויסקי

פרסום ראשון

נציב שירות המדינה יבחן הליך משמעתי נגד המורה שדרשה מילדה להסיר שמלה

בת ה-7 שהגיעה ללימודים בפ"ת עם שמלה, נאלצה בהוראת המורה להחליף לחולצת בית הספר ולהישאר בתחתונים. הנציב דניאל הרשקוביץ ביקש ממשרד החינוך פרטים מדויקים על המקרה

20.05.2020, 21:31 | אדריאן פילוט

נציב שירות המדינה, פרופ' דניאל הרשקוביץ', פנה היום למשרד החינוך על מנת לקבל פרטים מדויקים על המקרה שבו דרשה מורה מבית הספר הס בפ"ת מילדה להסיר שמלה.

בת ה-7  שהגיעה ללימודים בפ"ת עם שמלה, נאלצה בהוראת המורה להחליף לחולצת בית הספר ולהישאר בתחתונים וללא מכנסיים - משום שלשמלתה לא היו שרוולים. זאת בשל דרישות התקנון הבית-ספרי. הילדה לא מוכנה לשוב לביה"ס. האם סיפרה כיהילדים צחקו מבתה והיא לא רוצה ללכת לבית הספר יותר.

עם קבלת הפרטים, יבחן הרשקוביץ את האפשרות לפתיחה בהליך משמעתי כנגדה.

דניאל הרשקוביץ, נציב שירות המדינה, צילום: עמית שעל דניאל הרשקוביץ, נציב שירות המדינה | צילום: עמית שעל דניאל הרשקוביץ, נציב שירות המדינה, צילום: עמית שעל

הטיפול המשמעתי בעובדי הוראה בשירות הציבורי הוא תחת אגף המשמעת של נציבות שירות המדינה, בראשות גיא דוד. ללא קשר להחלטה של משרד החינוך במקרה, הנציב רשאי – מכוח החוק- לחקור את המורה ולדרוש פתיחה של הליך משמעתי – שבמקרים קיצונים יכולים להגיע גם לפיטורים של אותו עובד מדינה – הנהנה מקביעות.

ממשרד החינוך נמסר בפרשה: "סוגיית קוד הלבוש מצויה בסמכות ואחריות מנהלי בתי הספר. עם זאת, המשרד מצר עד מאוד על האירוע, ומציין כי היה מקום לנהוג ביתר רגישות. לנוכח זאת, התקיימה שיחה עם המנהלת והדברים הובהרו בפניה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות