אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפיצוי על הסגר: ציור של פיקאסו בשווי של יותר ממיליון דולר צילום: Charles Platiau/Reuters

הפיצוי על הסגר: ציור של פיקאסו בשווי של יותר ממיליון דולר

אישה איטלקית בת 58 זכתה בפרס הגדול בהגרלה המדוברת של כריסטי'ס - הציור Nature Morte שצייר פאבלו פיקאסו ב-1921. לפרס היתה הפעם משמעות נוספת: "הסגר היה עבורנו תקופה נוראית, אלה היו חדשות נפלאות לקבל את הפרס"

21.05.2020, 08:54 | שירות כלכליסט
פיצוי חביב אחרי הסגר הממושך: אישה בת 58 מאיטליה זכתה בפרס הגדול בהגרלה המדוברת של כריסטי'ס – ציור של פאבלו פיקאסו בשווי של 1.1 מיליון דולר (ה- Nature Morte, שאותו צייר פיקאסו בשנת 1921). הזוכה, קלאודיה בורגוניו (Claudia Borgogno) בת ה-58 החיה בצפון איטליה, קיבלה את כרטיס ההגרלה מבנה, שרכש גם כרטיס אחד עבור עצמו.   

קראו עוד בכלכליסט

לפרס הגדול היתה עבור בורגוניו  משמעות נוספת, בצל מגיפת הקורונה ששיבשה לחלוטין את החיים באיטליה. "זו היתה תקופה נוראית עבורנו בסגר, ועכשיו הזכייה היא חדשות נפלאות. מעולם לא זכיתי בשום דבר, זה מדהים", היא אמרה. לדבריה, היא עדיין מתקשה לעכל את העובדה שתוכל לתלות על קיר בביתה יצירה של אחד האומנים הגדולים בכל הזמנים. 

מארגנת ההגרלה בכריסטי מארגנת ההגרלה בכריסטי'ס עם הציור Nature Morte של פיקאסו | צילום: Charles Platiau/Reuters מארגנת ההגרלה בכריסטי

ההגרלה על הציור נדחתה פעמיים, בפעם הראשונה במטרה להרחיב את מספר הרוכשים ובפעם השנייה בשל המגיפה. הבן, לורנצו נאסו, כמו אמו, כלל לא ידע על המועד החדש ולא צפה בשידור שלה. עתה הוא כמובן מסופק - "זו היתה ההחלטה הטובה ביותר שקיבלתי בחיים".

את ההגרלה יזם ארגון הסיוע 'עזור לאחרים' (Aider Les Autres) – 51,400 כרטיסים נרכשו להגרלה ביותר מ-100 מדינות בעולם - כל כרטיס עבור 100 יורו. הסכום שנאסף, כ-5.1 מיליון יורו, ישמש להקמת בתי ספר ופרויקטים מקומיים לטיהור מים לטובת מרכזי שטיפה ושירותים בכפרים מרוחקים בקמרון, מרוקו ומדגסקר.

הציור של פיקאסו נרכש מהמיליארדר אספן האמנות דיוויד נחמד, והוא אחד מבין 300 יצירות של פיקאסו שנמצאות בבעלותו, האוסף הפרטי הגדול ביותר של יצירותיו של האמן הספרדי. הציור מתאר טבע דומם, ונראים בו עיתון וכוס אבסינת' על שולחן עץ. פיקאסו צייר את הציור בשנת 1921.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות