אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשתות השיווק נלחמות באסם: "מנסה להכתיב את מחירי קפסולות הקפה"

רשתות השיווק נלחמות באסם: "מנסה להכתיב את מחירי קפסולות הקפה"

אסם משיקה את הקפסולות של סטארבקס בשופרסל בלבד, ללא רשתות נוספות דוגמת ויקטורי, רמי לוי, פרשמרקט ועוד. זאת בשל מחלוקת מסחרית בין אסם לקמעונאים שסירבו לתמחר את הקפסולות החדשות, במחיר זהה לזה של המותג המוביל נספרסו. אסם: "המחיר לשיקולו הבלעדי של כל קמעונאי"

21.05.2020, 11:01 | נורית קדוש

אסם משיקה בישראל את הקפסולות של סטארבקס תחת מתיחות עם הקמעונאים. לכלכליסט נודע כי ברקע ההשקה המוגבלת בשלב זה לשופרסל, ללא רשתות נוספות דוגמת ויקטורי, רמי לוי, פרשמרקט ועוד, מחלוקת מסחרית בין אסם, לקמעונאים שסירבו לתמחר את הקפסולות החדשות, במחיר זהה לזה של המותג המוביל נספרסו. ״לפי המחירון של אסם לקמעונאים, של כ-15 שקלים לשרוול קפסולות סטארבקסט, המחיר לצרכן אחרי רווח ומע״מ אמור לעמוד על 24 שקלים. לכבוד ההשקה, הם הציעו מבצע שמוריד את המחיר ל-21.9, שזה המחיר של נספרסו שגם שולחים את המוצר עד לבית הלקוח״. טוען בכיר בענף. לדבריו, אין סיבה שהמוצר יתומחר בלמעלה מ-16 שקלים לצרכן. ״ יש כל כך הרבה מותגי קפסולות, שמחירן לא עולה על 1.5 ליחידה ובמרבית המקרים, נמוך מכך, שאין סיבה שאכניס את המוצר הזה במחיר כל כך גבוה״. טען גורם בענף.

נסטלה, חברת הקפה הגדולה בעולם, מחזיקה במותגים כמו נספרסו, נסקפה וטייסטרס צ'ויס. סטארבקס היא רשת בתי הקפה הגדולה בעולם, והיא מפעילה כ-30 אלף נקודות מכירה ב-80 מדינות שבהן מבקרים כ-100 מיליון לקוחות בשבוע. במסגרת ההסכם בין ענקיות הקפה, נסטלה מייצרת ומשווקת את מוצרי סטארבקס המשווקים לצרכנים ברשתות השיווק.

קפסולות הקפה של סטארבקס ונספרסו קפסולות הקפה של סטארבקס ונספרסו קפסולות הקפה של סטארבקס ונספרסו

סדרת הקפסולות כוללת שמונה תערובות קפה בשלוש דרגות קלייה שונות: בהירה בינונית וכהה. בהמשך צפויים להשתלב מוצרים נוספים. המחיר לאריזה של עשר קפסולות יעמוד על 21.90 שקל, בדומה למחיר שרוול קפסולות של נספרסו וגבוה ביחס למותגים הפרטיים הנמכרים במחיר של 12-15 שקל למארז.

להערכת שופרסל, שוק הקפה בצריכה ביתית בישראל נאמד בכ-900 מיליון שקל בשנה האחרונה והרשת מחזיקה בכ-35% משוק הקפסולות הנמכרות ברשתות שיווק. באסם העריכו כי מכירות הקפסולות ברשתות השיווק צפויות להגיע השנה לכ-120 מיליון שקל.

מאסם נמסר בתגובה, ״קפסולות סטארבקס המושקות בימים אלה בישראל הן קפסולות פרימיום, שמכניסות סטנדרט בינלאומי חדש למדף הקפה בסופרמרקטים. מרבית הקמעונאים בישראל מעוניינים במותג נחשק כמו סטארבקס שיגיע לתפוצה ארצית כבר במהלך יוני. המחיר על המדף נתון לשיקולו הבלעדי של כל קמעונאי"

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות