אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קרן אמריקאית תרמה 32 מיליון שקל לבית ספר לסיעוד בירושלים צילום: גיל נחושתן

קרן אמריקאית תרמה 32 מיליון שקל לבית ספר לסיעוד בירושלים

דווקא בימי משבר התרומות של הקורונה - קרן הלמסלי תממן הקמת בניין חדש לפקולטה למדעי החיים והבריאות של המרכז האקדמי לב בירושלים למגזרים הדתי והחרדי, ובה אחד החוגים הגדולים בארץ לסיעוד. המטרה: להתמודד עם המחסור החמור באחים ואחיות בישראל

21.05.2020, 14:45 | שחר אילן

המרכז האקדמי הדתי לב בירושלים קיבל תרומה של 32 מיליון שקל להקמת הבניין החדש של הפקולטה החדשה למדעי החיים והבריאות בקמפוס הנשים שלו. במרכז הפקולטה הזו אחד מבתי הספר הגדולים בארץ לסיעוד. את התרומה העניקה קרן הלמסלי האמריקנית, שחילקה עד כה 350 מיליון דולר. התרומה הגדולה ניתנה למרות משבר התרומות הגדול בתקופת הקורונה מה שמעיד אולי שמטרות הקשוורת לבריאות צפויות להיפגע פחות.

קראו עוד בכלכליסט

המרכז האקדמי לב  משרת בעיקר אוכלוסייה דתית וחרדית והלימודים בו נעשים בהפרדה. בחוג לסיעוד שלו לומדים כאלף סטודנטים לשנה. בישראל 5 אחים ואחיות לכל אלף איש, מה שיוצר מחסור קשה בכוח אדם וממקם אותה בחמישייה האחרונה של המדינות המפותחות. הדבר יוצר צורך גדול בהכשרת אחים ואחיות נוספים. הפקןלטה כוללת מלבד החוג לסיעוד גם את החוג היחיד בישראל לביואינפורמטיקה – כלומר חקר ממוחשב של מידע ונתונים הביולוגיים.

סיעוד, צילום: טל שחר סיעוד | צילום: טל שחר סיעוד, צילום: טל שחר

המענק של קרן הלמסלי צפוי לממן מחצית מעלות הבנייה שעלותה מוערכת בכ-63 מיליון שקל. מדובר בבניין בן ארבע קומות, ששטחו 60,000 מ"ר, ויצויד במעבדות, חדרים לסימולציה רפואית, אולמות הרצאה, כיתות לימוד, משרדי סגל וספריה.

הבנייה אמורה להתחיל כבר באוקטובר 2021 והבניין אמור להפתח לסטודנטים עד אוקטובר 2024. הבניין הוא הראשון מבין שלושה שיוקמו בקמפוס טל לנשים, שיכלול גם מחלקות הנדסיות, תוכניות למנהל עסקים וחשבונאות ותוכניות למדעי המחשב.

"התרומה הנדיבה לא הייתה יכולה להגיע בזמן טוב יותר", אמר פרופ' חיים סוקניק נשיא המרכז האקדמי לב". אחד מנאמני קרן הלמסלי סנדור פרנקל, אמר ש"הקמפוס החדש יסייע לפתור את המחסור באחים ואחיות בישראל".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות