אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל הבורסה בת"א, איתי בן זאב, מונה ליו"ר הפועל באר שבע צילום: בלומברג

מנכ"ל הבורסה בת"א, איתי בן זאב, מונה ליו"ר הפועל באר שבע

הבורסה לני"ע היא הספונסרית של ליגת העל. מהמועדון נמסר: "מינויו של בן זאב בא בהמשך לפרישתה של ברקת מהקבוצה. הוא יגבש דירקטוריון עצמאי ובלתי תלוי למועדון ויעמוד בראשו"; מנכ"ל הקבוצה, אסי רחמים, הסכים להישאר בתפקידו עד סוף העונה הבאה

21.05.2020, 17:10 | שי מוגילבסקי, ynet

להפועל באר שבע יש יו"ר חדש. אלונה ברקת מינתה מטעמה את מנכ"ל הבורסה לניירות ערך, איתי בן זאב, שיהיה מעתה אחראי על הדירקטוריון. הבורסה לניירות ערך משמשת כספונסר של ליגת העל, מה שיוצר לכאורה מצב של ניגוד עניינים.

מהמועדון נמסר: "בן זאב יגבש דירקטוריון עצמאי ובלתי תלוי למועדון ויעמוד בראשו. מינויו בא בהמשך לפרישתה של ברקת מהקבוצה והעברת סמכויות הניהול לעורך דין יצחק יונגר, המשמש כנאמן המועדון. יודגש, כי עם מינויו של בן זאב ליו״ר המועדון, ימשיך הנאמן ביישום תכנית ההבראה תחת אחריות הדירקטוריון".

עוד נמסר מהמועדון: "בן זאב ישמש כיו״ר המועדון בהתנדבות מלאה ולבקשתו המינוי יהיה לשנה אחת, במהלכה הוא יגבש דירקטוריון פעיל ומקצועי ויפעל להעברת המועדון לעצמאות ניהולית ופיננסית. את התפקיד הוא ימלא במקביל להיותו מנכ״ל הבורסה".

איתי בן זאב, מנכ"ל בורסת ת"א, צילום: יריב כץ איתי בן זאב, מנכ"ל בורסת ת"א | צילום: יריב כץ איתי בן זאב, מנכ"ל בורסת ת"א, צילום: יריב כץ

המנכ"ל אסי רחמים התבקש על ידי בן זאב להישאר בתפקידו גם עד לסוף עונת המשחקים הבאה. רחמים הסכים, ובכך משך את בקשתו לסיים את תפקידו בסיום העונה, בקשה עליה הודיע לאחר הודעת אלונה ברקת על עזיבתה.

אלונה ברקת, צילום: עמית שעל אלונה ברקת | צילום: עמית שעל אלונה ברקת, צילום: עמית שעל

ברקת מסרה: "אני שמחה שאיתי הסכים לקחת על עצמו את תפקיד יו״ר המועדון. אני מאמינה כי ניסיונו העסקי, כמו ניסיונו הניהולי המוצלח, יאפשרו להוביל את המועדון לחוף מבטחים בתקופה מאתגרת ואף להצליח ולשמור על מעמדו כמועדון בסטנדרט אירופאי. בטוחני שיחד עם אסי רחמים, מנכ״ל המועדון, הם יהוו צוות ניהולי חזק ומגובש. אני מאחלת לו הצלחה גדולה".

בן זאב משמש כמנכ"ל הבורסה לניירות ערך בתל אביב ונחשב לאחד המנהלים המוערכים במשק הישראלי ולבעל ניסיון עסקי ובנקאי נרחב. בעברו הוא כיהן כחבר הנהלה בבנק לאומי וקודם לכן שימש כבנקאי השקעות בכיר בקבוצת הבנקאות הבינלאומית מריל לינץ׳ בלונדון.

איתי בן זאב מסר לאחר המינוי: "אני רואה במינוי שליחות ציבורית חשובה ואתגר מקצועי מהמעלה הראשונה. אלמד את המועדון וצרכיו בסיועו של המנכ״ל אסי רחמים ואגבש דירקטוריון מקצועי, אסטרטגי חזק ועצמאי, אשר רק הצלחתו של המועדון עומדת לנגד עיניו. אני מבקש להודות לאלונה ברקת על האמון בי. אלונה מותירה מועדון חזק ויציב פיננסית עם תרבות ניהולית המקדשת את המצוינות כערך עליון".

גם בעונה שעברה התרחש מקרה בו גורם בכיר בספונסרית של ליגת העל שימש במקביל בתפקיד בכיר באחת הקבוצות. באותה תקופה שימשה כספונסרית חברת ג'פניקה, הנמצאת בבעלותו של ברק אברמוב, הבעלים של בני יהודה.

ממנהלת הליגה נמסר בתגובה: "מנהלת הליגות לכדורגל מבקשת לברך את מנכ"ל הבורסה לניירות ערך, איתי בן זאב, על כניסתו לתפקיד יו"ר הפועל באר שבע. הכלים והניסיון הפיננסי שמביא איתו איתי יסייעו רבות למועדון ולכדורגל הישראלי. אנו מאחלים לו הצלחה רבה ונסייע לו ככל שיצטרך".

במנהלת הגיבו לטענו לגבי ניגוד עניינים: "הסכם החסות בין מנהלת הליגות לכדורגל והבורסה לניירות ערך נחתם לפני שנה לתקופה בת שלוש שנים. ההצעה שנבחרה היתה ההצעה הטובה ביותר מבין כל ההצעות שהוגשו ושיתוף הפעולה לאורך השנה היה פורה ומוצלח לכל הצדדים. מר בן זאב לא ישב בדירקטוריון המנהלת ויובהר כי למען הסדר הטוב נציג הפועל באר שבע, אשר ישב בדירקטוריון, לא יהיה מעורב בהחלטות הקשורות להסכם החסות הראשית, אם בכלל יהיו החלטות כאלה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות