אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארגנטינה צפויה לקבל ארכה במו"מ לפריסת חובותיה בסך 65 מיליארד דולר צילום: שאטרסטוק

ארגנטינה צפויה לקבל ארכה במו"מ לפריסת חובותיה בסך 65 מיליארד דולר

לפי CNBC, תאריך היעד למו"מ עם הנושים חל היום, והתאריך החדש הוא ה-2 ביוני; עם זאת, ארגנטינה צפויה להגיע לחדלות פירעון על חובות ריבית בסך 500 מיליון דולר

22.05.2020, 20:28 | שירות כלכליסט
ארגנטינה הסכימה להמשיך במגעים עם הנושים שלה לפריסה מחדש של חובותיה בשווי 65 מיליארד דולר עד ל-2 ביוני, כך לפי CNBC. המו"מ אמור לסייע לכלכלה השלישית בגודלה באמריקה הלטינית להימנע מחדלות פירעון נוספת - דבר שקרה שמונה פעמים בהיסטוריה שלה. הפעם האחרונה היתה בשנת 2001 אז הוכרזה חדלות פירעון שלה בעקבות חובות של 100 מיליארד דולר. 

קראו עוד בכלכליסט

שר האוצר מרטין גוזמן רמז כי יש "סיכוי גדול" שהמדינה תקבל הארכה לתאריך היעד שנקבע במו"מ - להיום (ו'). תאריך היעד הקודם היה ה-8 במאי. עם זאת, תקופת גרייס לתשלום ריביות בסך של 500 מיליון דולר על שלוש אג"ח זרות עדיין בתוקף להיום.

 , צילום: שאטרסטוק צילום: שאטרסטוק  , צילום: שאטרסטוק

ההערכה היא כי המדינה שנמצאת במיתון תגיע לחדלות פירעון על התשלומים הללו לאחר שהצעה ראשונית שהעבירה הממשלה נדחתה מוקדם יותר החודש. ההשלכות של חדלות הפירעון הזו יהיו תלויות במידה רבה בתוצאה של המו"מ על פריסת החובות, שימשיך גם בתחילת החודש הבא.

"ארגנטינה מאמינה שפריסת חובות מוצלחת תתרום לייצוב המצב הכלכלי הנוכחי, תנטרל את ההגבלות בטווח הבינוני והארוך על הכלכלה הארגנטינאית שנוצרו בשל נטל החובות הנוכחי ותחזיר את הכלכלה למסלול של צמיחה ארוכת טווח", כך נמסר בהצהרה שפרסמה הממשלה, "ארגנטינה והיועצים שעומדים לרשותה מתכוונים לנצל את הארכה הזו כדי להמשיך בדיונים ולאפשר למשקיעים להמשיך ולתרום לארגון מחדש מוצלח של החובות".

ארגנטינה, שכבר מתמודדת עם מיתון שנמשך שנתיים, שיעורי אינפלציה גבוהים במיוחד ועלייה בשיעורי העוני, נפגעה בצורה קשה ממגיפת הקורונה. עד כה דווח על 9,931 חולים מאובחנים ו-416 מקרי מוות ברחבי המדינה, כך לפי הנתונים שאספו באוניבסיטת ג'ונס הופקינס.

ביום שלישי עדכן גוזמן כי השיחות עם הנושים על פריסת החובות "חייבות להצליח כדי להעניק לארגנטינה את התנאים לעמוד שוב על הרגליים". מוקדם יותר החודש קראה קבוצה של כלכלנים, ביניהם חתן פרס נובל ג'וזף שטיגליץ, למחזיקי האג"ח "לפעול בתום לב". לדבריהם, ויתור על החובות של ארגנטינה "היא הדרך היחידה להילחם במגיפה ולהציב את הכלכלה על נתיב יציב".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות