אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משרד הבריאות: אין שינוי במספר המתים והמונשמים בסוף השבוע צילום: רועי עידן

משרד הבריאות: אין שינוי במספר המתים והמונשמים בסוף השבוע

היום אובחנו 4 נדבקים נוספים בלבד, ומספר החולים הפעילים כעת עומד על 2,343; מתחם "היבדק וסע" ייפתח ברחובות בעקבות הדבקה בבית הספר נבון בעיר, מד"א יערוך בדיקות קורונה לדיירי בית האבות "משען" בבאר שבע לאחר שדיירת אובחנה כנשאית של הנגיף

23.05.2020, 21:04 | ynet

משרד הבריאות עדכן הערב (שבת) כי היום אובחנו רק ארבעה נדבקים חדשים בקורונה, ומניינים עלה ל-16,712 בסך הכל. בניכוי המתים והמחלימים, מספר החולים הפעילים כעת הוא 2,343. 47 חולים מאושפזים במצב קשה, מתוכם 36 מונשמים - ללא שינוי לעומת אתמול. מצבם של 30 חולים מוגדר בינוני. לא מתו חולים נוספים, ומספר המתים עומד על 279. 15 חולים החלימו. אתמול בוצעו 5,010 בדיקות, אך היום בוצעו 579 בדיקות בלבד.

קראו עוד בכלכליסט

הפגנה מחוץ למשען בב"ש, לפני כחודשיים, צילום: חיים הורנשטיין הפגנה מחוץ למשען בב"ש, לפני כחודשיים | צילום: חיים הורנשטיין הפגנה מחוץ למשען בב"ש, לפני כחודשיים, צילום: חיים הורנשטיין

מוקדם יותר פורסם כי לבקשת משרד הבריאות ועיריית רחובות ייפתח מחר מתחם "היבדק וסע" נייד של מד"א לנגיף הקורונה בשכונת רחובות ההולנדית סמוך לספורטק. זאת, בעקבות הדבקה בנגיף בבית הספר "נבון" בעיר. משרד הבריאות יזמן את הנדרשים בבדיקה להגיע למתחם.

בנוסף, לבקשת משרד הבריאות, צוותי מגן דוד אדום יבצעו בדיקות קורונה לדיירי בית האבות "משען" בבאר שבע, לאחר שדיירת מהמחלקה הסיעודית אובחנה כחולה וכל דיירי המחלקה בה היא הייתה מאושפזת הוכנסו לבידוד. הדיירת פונתה לבית החולים סורוקה בעיר. מאז התפרצה המגפה מתו בבית האבות משען בבאר שבע 14 דיירים. לאורך שבועות הוטל סגר על המוסד, ורק בסוף אפריל הותר לבני המשפחות לשוב ולבקר את הדיירים.

במכתב שנשלח למשפחות צוין כי בעקבות המקרה החדש, שוב יופסקו הביקורים במחלקה הסיעודית. "אמש פונתה למיון סורוקה דיירת מהמחלקה הסיעודית לאחר שחשה ברע, נבדקה ותוצאת בדיקתה שהגיעה בלילה נמצאה חיובית לקורונה", נכתב. "על מנת להבטיח את המשך בריאות דיירינו, אנו ממשיכים במדיניות החדרים המבודדים והתנהלות הצוות תחת מיגון נדרש. בנוסף, אנו פונים למשרד הבריאות בדרישה לערוך בדיקות לכלל הדיירים והצוות במחלקה. אנו ממשיכים לטפל בדיירי המחלקה תוך מדיניות מחמירה של בידוד והגנה מלאה, מבלי להסתמך רק על תוצאות הבדיקות. כמו כן, על מנת להבטיח את בריאות הדיירים במחלקה ומשפחותיהם, אנו נאלצים להפסיק את הביקורים במחלקה עד לביצוע הבדיקות וקבלת תוצאותיהן".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות